| anonim_4396 a întrebat:

Care este faza cu "global security"?
Protestele din franta incep sa ia amploare, ce se petrece mai exact, are legatura cu controlul lumii, illuminatii,mansonii, etc?
Imi explica cineva?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vine sfarsitul acestei lumi rele, acesta este doar inceputul, pune mîna si citeste Biblia, vezi ca in Biblie Isus a zis ca semnele sfarsitului sunt: Cutremure de pamint, foamete si epidemii deci noi asta avem acum, epidemie pe tot pămintul nu doar in Romania, si ultimul lucru înainte de sfarsitul acestei lumi este caderea religiei, o sa vină foametea saracia, deci astea Biblia le-a prezis de mult.

| Wr3nch a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ma lasi nene? Foamete, epidemii si cutremure is de cand oamenii au invatat ce is si le stiu povestii. O fost cutremure, ciuma si foamete si acu cateva sute de ani si lumea a mers mai departe.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Wr3nch):

Culca te, noapte bună

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are legătură.
Protestele din Franța sunt moda lor de a face scandal periodic pe stradă, care se termină cu violențe. Poliția încearcă să își facă meseria. Proiectul de lege încearcă să îi apere pe ei. Jandarmul sau polițistul uneori trebuie să bată acolo pe stradă, că nu are încotro. Ziaristul apoi pune poza sau filmul pe media. Această poză îl incriminează pe polițist. dar implicit îl scuză pe huligan, care astfel are voie să își facă mendrele, să distrugă mașini și magazine, dacă gloata de pe stradă e cu el. Astfel protestele la lege sunt a celor ce vor să își facă de cap, ceea ce fac oricum. Legea e prea moale cu ei, dar deh, drepturile omului înțelese greșit. Dacă vrei să ți se respecte drepturile, poartă-te ca un om, nu ca un vandal și dă apoi vina pe polițist că ți-a încălcat drepturile.

| Wr3nch a răspuns:

In Franta politia o batut un negru, cineva o pus video pe net si o iesit scandal. Ca sa nu mai fie scandal pe viitor mai-marii politiei imping o lege care ar pedepsii oamenii care pun video-uri cu politisti pe internet. Nici masoni, nici iluminatti nici elita globala nu are nimic cu asta si nu poate ii doara mai tare bascheti de situatie.