| CaleaCeaDreapta a întrebat:

Care este nivelul prostiei care il puteti suporta?
Adica ce greseli nu le puteti suporta la cei din jurul vostru si de ce.

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

De cand prostia are limite? Eu stiam ca doar inteligenta are limitele ei, masurate, dar prostia este infinita si nu cred ca se vor trasa bariere.Suport! ...pentru ca sunt constient ca de multe ori am fost prost si altii au trecut cu vederea. ( cred )

15 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu prea am timp sa-i observ pe altii. Daca altii au sa ma observe, ii priveste.

| Angel0 a răspuns:

Suport orice nivel.
Doar traim in Romanika.

| FucktheSystem a răspuns:

Suport orice până la papagali. Nu suport ca cineva să repete aceeași tâmpenie de o mie de ori chiar dacă a mai fost corectată în trecut, nu suport să aud replici reproduse de prin seriale sau filme, nu suport să primesc aceeași întrebare formulată sub diveres forme... dafapt nu suport multe, dar dese ori mă amuză.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Sunt multe greseli pe care nu le pot suporta, dar cel mai des intalnita e vorba spusa fara a gandi. Vorbeste gura fara ei sau gura bate c***l.
Vezi exemplul Andrey happy

| chelstone a răspuns:

Eu nu suport sa vad oameni cu mana intinsa la portile bisericilor, sunt niste ratati, iar daca ii tratezi cu compasiune si ai sa spui ''vai doamne'' in loc sa critici astfel de practici, acestea o sa para normale in ochii multimii, chiar daca nu este asa.

Nu suport prostia, cand vorbesc cu analfabeti, oameni cu doua clase care au drept de vot, simt un nod in gat, in acele momente trebuie, eu insumi sa fac un efort pentru ai intelege, ca la urma sa-mi dau seama ce prostii scot pe gura.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
La o persoană, eu nu suport ipocrizia, snobismul, prefăcătoria şi exagerarea cu minciuna. De ce? Pentru că sunt "calităţile" care te îndepărtează de oameni, şi care îţi conferă una dintre cele mai josnice imagini.

| MenInShadow a răspuns:

Nestiinta, fara sa vrea, copii micuti, lucruri de genul asta, suport, si atunci cand cineva greseste, pentru ca nu stie, fara sa vrea, sau un copil micut sparge ceva, doar zambesc si spun "nu-i nimic, stai linistit/a" sau "n-ar nimic nu mai plange".
Dar tipurile de prostie care nu le pot suporta sunt multe. De ex, cei care intreaba daca exista varcolaci sau zombie in Romaniastraight face sau daca poti sa ramai insarcinata cu o periuta de dinti (exemplele astea le-am luat din intrebari care au fost puse odata pe TPU).
Si sunt multe chestii asemanatoare care ma enerveaza.alt ex, e un copil prost, care a postat la categoria Adolescenti, fraza "Imi bag **** in lume si v-o fac cadou", genul asta de oameni ma face sa ma gendesc cat de bine e in strainatate, departe de atatia prosti din Romania...

| RoXxy a răspuns:

Pfff,foarte greu de spus...

| deniisu a răspuns:

Nu suprot cand cineva se da mare sau minte.de obicei suport orice...tac da a 2 oara nu mai ma vezi cu persoanele respectivelaughing

| Andr3y_6218 a răspuns:

Nu suport prostia acestei intrebarihappy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detest oamenii care îşi bat joc de limba română, pentru a părea interesanţi şi cocalarii ( ăştia crede-mă că ajung la nivelul maxim al prostiei)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand neaga logica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt tolerantă cu cei din jur până la un punct. Când greşelile celorlalţi mă afectează direct pe mine sau pe cei la care ţin, când sunt făcute de "bunăvoie " şi au deja ţinta formată pentru a răni, nu uit.Iar roata se întoarce.Şi dacă nu se întoarce, o fac eu să se întoarcă.

| IceDruid a răspuns:

Salut, eu pot suporta doar prostia nevinovata,ex:prostia unui copil, sau nestiinta, restul consider ca nu ar trebui tolerata ci criticata si eventual indreptata,