| BilaRomânească a întrebat:

Care este rostul sau sensul vieții dacă oricum murim și o să fim uitați de timp?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Noi dam sens,scop existentei noastre, nu exista un sens, scop valabil pentru noi toti, vezi ca viata e foarte fragila, asa ca aprecieaza prezentul, aprecieaza clipa

| Celcestietot a răspuns:

Depinde prin ce ochi privesti situatia. Esti necredincios sau crezi in Dumnezeul biblic?

| johnnny123 a răspuns:

Care este sensul a orice? Care este sensul unui munte?
Faptul ca noi suntem suficient de inteligenti incat sa ne intrebam "care e sensul" nu inseamna ca neaparat trebuie sa existe un sens.

Daca simti nevoia unui sens, atunci este datoria ta sa ti-l faci singur. Nu trebuie sa ti-l creeze cineva inainte de a te naste.

| Apokales a răspuns:

Nu exista nici un sens al vietii, sensul vietii ti-l faci tu.

| Meme10Memu a răspuns:

Raspunsul nu-l gasesti la rubrica Stiinta si Filozofie ci in Biblie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sensul vietii este sa iubesti si sa fii iubit. Sa lasi amintiri frumoase in urma.

| uchihasasuke09 a răspuns:

Sa o traiesti si sa te reproduci acela ii sensul.

| RavenNymph a răspuns:

"Sensul vieții" e doar un bullshit. Ține de fiecare dacă decide să facă ceva cu viața lui, să îi dea un sens și să lase ceva în urmă sau dacă decide să fie un parazit care face umbră lumii degeaba.

| MCSOMI a răspuns:

Sensul si rostul omului in viata sunt acelea de a prelua ceea ce a primit de la inaintasi(invataturi), de a aduce modificari in bine, spre folosul omenirii.De ce trebuie neaparat ca omenirea sa nu uite de tine? Crezi cumva ca Einstein, Tesla, Pitagora, Newton, Kant au fost manati in realizarile lor de ideea de a nu fi uitati?

| Denis2k20 a răspuns:

Pentru mine sensu vietii nu valoreaza nimic