| astadesteptu a întrebat:

Care este scopul vietii? Argumentati.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista un scop al vieti,viata este un puzzele de experiente,cunoastere, dorinte,suferinte,trairi,mici scopuri,planuri,sperante ca le vei reusi,poate scopul este sa la traiesti pe toate, eu consider ca orice om rational trebuie sa cunosca stiinta si cat mai multe despre natura si univers si sa lase prostia,credinta falsa in lumea lor,gandeste-te ca asta e singura viata pe care o vei avea vreodata si ca nu exista nimic acolo doar basme atat, vei avea puterea sa treci peste multe cand vei realiza ca viata asta e insati un scop, nu consider ca scopul vieti este sa fi sclavul unui zeu, sa fi o oaie care se roaga de o mie de ori pe zi si sa speri la chesti pentru care nu exista dovezi, lupta pentru viata asta lasa viata de dincolo ca sunt doar basme, studieaza si budismul e acolo se pune pret pe oprirea dorintelor care sunt rezultatul suferintelor dar fara dorinte nu poti trai

| peperonies a răspuns:

Scopul vietii e ala care vrei tu sa fie.

| Daniel9988 a răspuns:

Am vazut o gramada de raspunsuri neserioase, dar care denota caracterul celor care le-au dat.Ca sa iti raspund si eu, iti pot spune ca depinde din ce punct de vedere vezi lucrurile. Unii sunt care se axeaza pe profesie, se dezvolta in domeniul in care lucreaza, dar constata ca nu au o familie adevarata din cauza neglijentei.Altii vad totul prin prisma familiei, iar acei oameni sunt brilianti din toate punctele de vedere.In final,scopul vietii este de a lasa ceva in urma noastra, o noua generatie, o descoperire revolutionara sau fapte care vor ramane in memoriile celor pe care i-am ajutat.Din punct de vedere religios, scopul vietii este de a dovedi ca suntem vrednici sa fim de partea binelui pe lumea cealalta.E bine sa te bucuri de viata din plin, dar daca asta inseamna pentru. unii sa se distreze batandu-si joc de altii, reprezinta din nou ceva distructiv.

| GL757W a răspuns:

Care este scopul intrebarii? Viata este o gaura in c*r Plina de c***t, ''E Bine ca e'' stii ce zic? laughing

| jon987654321 a răspuns:

Sã bem si sa f*tem si.....replay.

| Arii2 a răspuns:

Să trăim viața din plin.