| Sergiuu a întrebat:

Care este scopul vietii? Pentru ce traim?

Răspuns Câştigător
| YoYoJuSt4U a răspuns:

Ca sa iubim.Ca sa fim fericiti.Ca sa ne bucuram de natura, de frumusetile ei.Ca la randul nostru sa fiim fericiti.Ca sa ne relaxam.
Ca sa ne drogam, sa fumam si sa bem! laughing

25 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Pentru a invata ceva si a evolua.

| Klepto a răspuns:

O intrebare mai retorica nu puteai sa pui.

| BebeStrumf a răspuns:

Scopul vietii e acela de a face ceva in viata; ex. o casa, un copil etcetera.

| CoquineNoire a răspuns:

Traim pentru a descoperi scopul ascuns al vietii.

| Sentinel a răspuns:

"Secretul vieţii este să „mori înainte de a muri" şi să descoperi că nu există moarte." Eckhart Tolle - Puterea lui Acum

| caractere a răspuns:

Fiecare avem un scop in viata. Ti-l vei descoperi mai tarziu.

| MytyKoste a răspuns:

Singurul scop in viata al omului e sa se reproduca.E un instinct animalic dar fara de care o specie nu ar supravietui.

| InnocentSmile a răspuns:

Pentru a lasa ceva in urma noastra...nu neaparat material...dar neaparat spiritualhappy

| Claudiuu a răspuns:

Nu te lasa pacalit de 'Iti vei descoperi scopurile mai tarziu''. Gandeste-te la ele acum pentru ca s-ar putea sa fie prea tarziu.

| andyspider a răspuns:

Scopul vietii pe pamantul acesta este sa ne pregatim sufletul pentru viata de dincolo de moarte! Adica sa implinim voia lui Dumnezeu

| filaret03 a răspuns:

Doamneee u esti prost sau prost?

| sw33tLilleVampire a răspuns:

Pentru barbatsi:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu înțeleg de ce tot văd întrebarea asta pentru a mia oară pe site. Nu e evident că acesta diferă și nu e același? N-ai cum să ai tu același scop ca al lui X sau Y.
În primul rând, destul de evident, din nou, aș zice, scopul oricărui om în viață e SĂ TRĂIASCĂ. Mai departe, știe el ce și cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sergiu, nu înțeleg schimonoseala din partea ta. Am spus eu ceva greșit? Din întrebarea asta pusă de 6, 023*power(10; 23) ori pe site n-ai putut să tragi și tu o concluzie? Tu nu vezi cât de mult diferă răspunsurile primite la asemenea întrebări? Nu e limpede?
Nu mai căuta ceva ce n-o să găsești!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista Google(care te duce frumos la Wikipedia, unde iti insira o galeata de conceptii filozofice si religioase). De asemenea te va duce cu siguranta si aici, TPU avand un SEO destul de bunicel.
Sau scrii direct pe Google: "care este scopul vietii site:tpu.ro"
Crezi ca eu stau pe TPU 24 din 24? Nu e nevoie sa stai atat ca sa stii ce intrebari s-au mai pus.

| emima a răspuns:

Pai ca sa realizam anumite lucruri sa avem o familie o cariera

| YqLmX a răspuns:

Traim pentru Basescu, ca sa aiba de unde sa taie salariile

| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
Fiecare are un scop diferit în viaţă.
Pa, pa.

| αиdяαdα a răspuns:

Eu trăiesc ca să realizez tot ce am în plan.

| Angelworld a răspuns:

Buna intrebare traim ca sa murim... viata este o scurta calatorie in timp. Viata este de fapt un test pentru rai sau iad... nu multi au dreptul sa faca rau in viata si sa se duca in rai fundita?

| GeOrGy2110 a răspuns:

Traim pentru a putea forma o noua generatie, a lasa ceva in urma noastra, pentru a descoperi bucuriile, dezamagirile si provocarile pe care ni le ofera viata. Si nimeni nu are un scop anuma in viata, viata este ce vaci tu cu ea

| IonILicious a răspuns:

Pai pentru obandirea raiului... Trebuie sa traim din plin pentru ca la sfarsitul vietii sa putem spune ca suntem pregatiti sa murim

| Sergiuu explică:

@filaret03 Aceeasi intrebare ti-o pot adresa si eu tie.

| Sergiuu explică:

@PiertotumLocomotor nu inteleg de ce te bagi in seama? Daca nu-ti convine intrebarea treci mai departe.Nu esti obligat/a sa-mi raspunzi.

O zi faina!

| Sergiuu explică:

@PiertotumLocomotor Dupa cum ai putut observa esti singura persoana care are ceva cu intrebarea mea...Ce nu-ti convine? Nu am vazut pusa aceasta intrebare niciodata din cauza faptului ca nu stau 24 din 24 ore pe TPU. Nu mi se pare o greseala asa grava incat tu sa-mi sari in cap.