| lovecats123 a întrebat:

Care este scopul vostru in viața? Sunteți de părere că,,a avea o familie, cariera etc" va satisfac pe deplin?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca viata este un puzzele in care e bine sa experimentezi cate mai multe lucruri,nu consider ca trebuie sa ai un anumit scop pur simplu sa faci ce ce isi place,sa te bucuri de fiecare clipa traita, cunoasterea consider ca este un scop al omului rational pe langa astea vine si dorinta de a socializa, iubi, a face o cariera, a isi satisface dorintele, dar repet nu se stie niciodata cand vei muri asa ca a visa la un scop sunt vise

| lovecats123 explică (pentru RAY):

Frumos

| RAY a răspuns (pentru lovecats123):

Vorbesc din propie experienta consider ca in viata nu trebuie sa ne concentram doar asupra unui lucru si a mai multor lucruri astfel nu pierdeam esentia vieti, nu mereu banii aduc fericirea vezi depresia din tariile vestice, nordice sau femeile care au o cariera dar sunt depresive sau uni care dau toti banii pe electronice, cred ca mai frumos e sa calatoresti sa cunosti locuri noi da si o familie conteaza, cariera dar nu sa uiti de alte lucruri

24 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Sa ma distrez, nu vreau familie.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ieri te-ai luat de mine zicand ca trebuie sa-mi scot capul din fund si sa vad ca toate femeile sunt niste sclifosite. Nu inteleg de ce mi-ai zis asta din moment ce si tu esti fata/femeie si te-ai numi, astfel, o sclifosita.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Intr-un fel imi place hate-ul tau la tot ce-i in jur.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Hm, ok, esti chiar proasta.

| Speed99 a răspuns:

Din punct de vedere biologic, singurul nostru scop in viata e sa ne reproducem ca sa avansam specia.

Din punct de vedere moral, as prefera sa iau viata asa cum vine, experimentand tot felul de lucruri. Din moment ce incepi o familie, incep obligatiile, grijile, parul alb, etc.

Desigur ca vreau sa incep o familie, dar cat mai tarziu. Poate pe la 30 de ani.

| octav005 a răspuns:

Idealul nostru in viata. este femeia cu mustata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fiu tinut minte drept un om care chiar a facut ceva bine pentru altii... Cum a mai zis cineva, de murit tot murim, dar parca as prefera ca faptele mele sa nu fie uitate...

| Daniel9988 a răspuns:

Noi suntem limitati de constiinta, de bunul simt(pe care daca nu l-am avea ne-am permite sa bem in club pana a 2-a zi si sa venim pe sapte carari acasa), de persoane pe care le iubim sau le respectam.Deci,in acest context, doar aceste lucruri ne pot satisface pe deplin!

| Teffan a răspuns:

Scopul difera de la om la om.
Pentru mine, sa-mi intemeiez o familie este pe ultimul loc.

| Elide a răspuns:

Viața asta pe Pământ mi se pare foarte plictisitoare..adică eu nu știu "de unde vin" și "încotro mă îndrept" nu știu cum am apărut pe acest Pământ dar știu că exist..nu știu mi se pare totul o suferința continua, mă gândesc ca sa iau bac ul sa lucrez undeva sa iau bani multi dar sarac, bogat-tot acolo mergem sad Viața asta este doar o deșertăciune și o goana după vânt! Dar de ce ai pus o astfel de întrebare?

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu ma satisfac pe deplin, dar da, imi doresc sa am o familie, o cariere. Vreau sa las ceva in urma mea dupa ce plec din lumea asta, atat in forma fizica (o familie), cat si in forma de idei (printr-o cariera). Asta este scopul meu principal, sa-si aminteasca mai mult de 2 persoane de mine dupa ce nu voi mai fi.

| Adiq a răspuns:

Sa faci ceea ce te face pe tine fericit.

| JoleneSth20 a răspuns:

Scopul meu este să devin... fericită.
Să am job-ul mult visat (pentru că dacă iubesc ceea ce fac nu mi se pare că muncesc), să am o familie frumoasă cu muuulţi copilași frumoși și să trăiesc în pace, iubire, armonie, bucurie.
Și pe zi ce trece sunt tot mai aproape de el. ❤

| ExEquTeR123 a răspuns:

Eu consider ca e alegerea ta daca vrei sa ai mostenitori sau nu, dar dupa parerea mea o familie doar te va trage in jos din a-ti implini visurile.Ar trebui sa traiesti doar pentru tine si sa nu iti pese de altii pentru ca oricum vei muri si toate astea nu au contat, deci nu ar trebui sa satisfaci pe altii ci doar pe tine.

| Speed99 a răspuns (pentru ExEquTeR123):

Ai o mentalitate intr-adevar radicala, dar sunt de acord cu majoritatea punctelor tale de vedere.

| ExEquTeR123 a răspuns (pentru Speed99):

Nu pot spune ca sunt inteligent ci doar ca nu traiesc dupa standardele impuse de altii cum fac majoritatea oamenilor si de asta am o gandire diferita.

| Elide a răspuns (pentru ExEquTeR123):

Sunt de aceeași părere ca și tine, eu nu cred că există iubire adevărată pe lumea asta sad sad mă uit în jur și văd doar indiferență, ură și răutate

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Nu mai cunoscut pe mine inca

| Elide a răspuns (pentru RAY):

Nu exista iubire!

| RAY a răspuns (pentru Elide):

Miha exista de asta te asigur

| DanCorduneanu a răspuns:

Scopul meu in viata este sa ma satisfac si sa traiesc viata cum vreau, ajungand cineva popular(din punct de vedere al banilor) nu pentru popularitate ci pentru posibilitati.Nu fac ce nu vrea si ma simt bine cu persoana mea.