| Andrei_Dumitriu_2000 a întrebat:

Care sunt lucrurile pentru care urasti sau iubesti adolescenta?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cred că lipsa de maturitate a celor din jur, în rest nu am de ce să urăsc adolescența, eu zic că tinerețea până la 30 de ani e cea mai frumoasă perioadă din viață.

| Mayhem666 a răspuns:

Eu am trecut de perioada adolescentii, dar inca ma comport ca un adolescent (mai degraba un copil), asa e felul meu, si nu cred ca o sa ma schimb vreodata.
Cat despre intrebarea ta :
Lucruri frumoase : libertate (cred) si cam atat.
Lucruri urate : depresia, anxietatea sociala, inima franta, pierderea increderii de sine, etc.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

E frumoasa adolescenta din majoritatea punctelor de vedere

| volumexd a răspuns:

Poti uri adolescenta pentru schimbarile de stare ale pubertatii, acnee, hormoni etc... Sunt mult mai multe motive sa o iubesti: e varsta prostiilor! a libertatii, poti sa faci prostii si sa nu ai responsabilitati pentru ca adultii cred ca esti doar un adolescent idiot! Bucura-te cat mai poti, pentru ca e ultima sansa inainte de a intra in lumea adultilor!winking

| Sensity a răspuns:

Iubesc adolescenta pentru ca e plina de neprevazut, poti fi fericit cu foarte putine lucruri si pentru ca te bucuri din plin de viata. O urasc pentru ca ajungi foarte usor sa suferi si iti poti pierde increderea in tine