| EmaS a întrebat:

Care sunt virtutile pe care le apreciati cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Sincer: cumpatarea sau auto-controlul, eroismul, generozitatea, marinimia, grandoarea sufleteasca, blandetea, sinceritatea, amabilitatea, veselia, subtilitatea, pudoarea, dreptatea, intelepciunea practica si prietenia.
Dar tu, draga Ema?

31 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Harciog, spune-mi si mie, te rog, cu ce-am indrugat, enumerand o serie de virtuti, care, din fericire, multe dintre acestea sunt considerate trasaturi specifice conduitei noastre, omenesti? Sau, sa inteleg ca, in cazul tau, ceea ce-am enumerat eu acolo, nu consideri ca-s virtuti, si mai ales a fi specifice noua, oamenilor?
Oare cum e sa nu le ai? Cred ca, in societate, dupa mine, n-ai mai parea a fi om, ci un animal, si nu oricare, ci de ala care vrea sa te roada la maxim! (un sobolan!)

| JeSa a răspuns:

Harciog, nu ma intereseaza calitatile tale, dupa cum bine observi..., tu ai comentat pe langa prostesc, si nu te mai motiva acum, cerandu-ti scuze, ca o ineptie iar ai debitat-o. Pai, domnule, sa ma scuzi si tu acum, dar semnificatia lor din DEX nu se bate cap in cap, caci fiecare cu însemnătatea sa.
Iar intrebarea suna cam asa: ''CARE SUNT VITUTILE pe care le apreciati cel mai mult?'' - eh, bine, eu le-am enumerat, nu vad care e baiul... thinking

| JeSa a răspuns:

Harciog, las-o moarta, ai niste filozofii de balta... de aceea ne intersectam.
Spor la pescuit, si pe altii pe care nu-i percepi! - si vrei sa-i necajesti happy

| Hombre a răspuns:

Ema, incurcate sunt căile Domnului, din prea mult exces de zel fata de El ai incurcat borcanele cu stupizi.rolling on the floor
"Via, te rog sa ma ierti ca ti-am dat inteligent in loc de stupid" n-am auzit pana acum asa ceva, sa-ti ceri scuze ca ai apreciat pe cineva si nu la-i "injurat", mai bine taceai.Ai intrat in contradictie si cu "pildele religioase" de care bati toba mereu paci'. Chiar pentru tine sunt incurcate căile...

| Hombre a răspuns:

Ema, mai dat pe spate cu raspunsulrolling on the floor il accept si te mântui cu inteligent.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Gândirea critică, scepticismul, logica în gândire şi discurs, capacitatea intelectuală, umanismul, pragmatismul şi libertarianismul.

Mi-e milă sincer de oamenii care-şi pun piedici singuri în calea fericirii doar de dragul normelor altora.

Numai bine.

| EmaS explică:

Via
Te rog sa ma ierti ca ti-am dat inteligent in loc de stupid.Si la ScurtCircuit am gresit si am dat stupid.Promit sa fiu mai atenta! Ma ierti?

| EmaS explică:

Hombre
Am facut si eu o gluma si tu nu te-ai prins!

| EmaS explică:

Cristin
Sotului meu ii plac bruneta.Nu pot sa risc...

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Curvia şi foartecurvia. Ah, ba nu. Era PREAcurvia!

| harciog a răspuns:

Am vrut sa indrug si eu citeva timpenii dar le-a indrugat Jess pe toate.Chiar nu mi-a mai ramas nici o abureala.

| harciog a răspuns:

Vai de mine Jess, cred ca din invidie am vorbit asa, poate din cauza ca n-am nici o calitate decit poate de "a roade".Imi pare rau daca te-am jignit numai ca logic mi-ai dat impresia ca nu stii ce spui pentru ca unele "calitati"se bat al dreacului cap in cap unele cu altele.par exemple eroismul cu blindetea, sinceritatea cu subtilitatea si mai sint altele pe care le mestec ca pe iarba aia "barba caprei"pe care o mincam cind eram mici.

| harciog a răspuns:

Baiul este ca paiul e cam scurt si nu ajunge la sucul din sticla. Daca nici baiul ala nu-l vezi la ce naibii sa mai discutam?

| harciog a răspuns:

Imi pare rau sincer sa tulbur asa mareata filozofala Jess.Ma duc la peste.

| FucktheSystem a răspuns:

Inteligența, bunul simț și bunul gust.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Una singura : aceea de a stii cand si cum sa vorbesti! De aici inteleg tot happy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

De obicei oamenii apreciaza virtuti spre care aspira si ei. Apreciez coerenta (includ aici sinceritatea, consecventa in ganduri si actiuni, logica solida), dorinta de a fi mai bun, empatia si capacitatea de comunicare, abordarea realista si profunda, vitalitatea si simtul umorului - dar cred ca deja am inclus aici majoritatea virtutilor.

| Dumnezău a răspuns:

Dubla personalitate, schizofrenia si paranoia. devil

assiris
| assiris a răspuns:

Înțelepciunea. În ea sunt înglobate toate celelalte.

| eltina a răspuns:

Eu cred ca sinceritatea aduce dupa ea si pe urmatoarelebatting eyelashes de exemplu iubesti si esti sincer :p

| Plague a răspuns:

Intelepciunea, credinta, si sinceritatea.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Sinceritatea,bunul simt si bunavointa

| Meryem027 a răspuns:

Inteligenta, bunul simt, dragostea.happy

| Liviu a răspuns:

Care?
pai sinceritatea. Nu vreau sa fiu mintit orcat de greu ar fi adevaru.Suport ca un barbat.
Eu uneori imi mint parintii deoarece... tata are un fel tampit de a accepta adevaru.
Zici ca e scapat de la 9 cand ii zic ceva.
Prefer sa il mint sa fie ok sa il ' protejez '
Desi seman lui 80% aici nu l-am mostenit.
Sinceritatea, Bunatatea, si fidelitateahappy

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna Ema!
Dragostea si Curajul.
La revedere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunătatea. Iubirea. Curajul. E bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umanitatea,înţelepciunea,cumpătarea,curajul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apreciez cel mai mult persoana care imi spune ceea ce crede despre mine in fata chiar daca ma faca sa ma simt prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lacomia, avaritia, invidia, desfraul, lenea, mania si mandria.
A, stai putin...