| Inferno a întrebat:

Cat credeti ca ar mai fi populatia planetei daca toti prostii ar disparea?

17 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Planeta n-ar mai fi populata.

Apache
| Apache a răspuns:

Fiecare om are o doza de prostie in el ...deci probabil ca nu ar mai exista deloc oameni

| Inferno explică (pentru Apache):

Ma refeream la prostia incurabila, ignoranta, etc

| harciog a răspuns:

Nu fii nebun.Ce ti-am facut sa-mi doresti moartea?

| shadovv a răspuns:

Sub 5%.

| DBlack a răspuns:

Tinand cont ca fiecare om are un moment de prostie.

| RoseQueen a răspuns:

Ar scadea considerabil...
Daca fiecare s-ar considera pe sine cel mai destept si pe restul prosti, fiecare ar trai singur pe lume.
Totodata pribabil ar disparea doar 10% din oameni, deoarece chiar daca unii par prosti rational sunt de fapt adevarate genii sentimentale si asta e mult mai important.
Degeaba esti un geniu rational daca esti un retardat sentimental.
P.S. Scuze pentru exprimare!

| StarDust a răspuns:

Mica. muuuuult mai mica laughing) o fia dev ce se spune. prost sa fi. noroc ca esti

| corolav a răspuns:

Să nu credeţi că ar fi chiar atît de puţini, petru că ...mama proştilor e mereu gravidă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50%.fiindca fiecare in parte se crede mai destept decat oricine.deci oricine, trebuie sa disipeare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce inseamna prost pentru tine parerea mea nu exista prosti si doar pers care lipsite de informatie si ratiune

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

Prost e acea persoana careia daca ii explici de 100 de ori un lucru nu pricepe nimic. pentru ca nivelul de inteligenta nu ii permite sa vada lucrurile in ansamblu.
O persoana careia daca ii explici ceva ce o depaseste incepe sa rada de tine.
O persoana lipsita de ratiune.
Somnul ratiunii naste monstri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Mie imi daca explici de un miliard de ori ca dumnezeu nu are creator nu te voi intelege

| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Ai dreptate mare. Din pacate nu prea ce ai ce face in Romania

| Coconutz a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul acesta sa speri sa nu se indeplineasca ce e enuntat in propozitie.
Dar la tine e altceva.
Nu e vorbe de neintelegere. Ci de ignoranta.
Intrebarea este nu ce ar mai ramane daca prostii ar disparea. Termenul de prostie oricum e relativ si inseamna cateceva pentru fiecare in parte.
Dar ce s-ar intampla daca toate persoanele care dau dovada de ignorata ar disparea.

| TrentonChase a răspuns:

La nivel mondial...probabil vreo 40-50% daca aplicam aceeasi formula si in Romania tare ma tem ca am ramane 20%

| PhDachiever a răspuns:

Nu stiu. Da' eu zic ca ar fi cu un agramat mai putin daca ai... Stii tu sad