| Joker3134 a întrebat:

Cat de greu este sa evolueze o specie la nivelul homo sapiens? Credeti ca sunt sanse mici ca sa mai fie o specie de aliens mai inteligenta ca noi?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai viata a evoluat timp de 3, 8 miliarde de ani,homos sapiens este sus in varful evolutiei,deci cam mult,dar scopul naturi nu era specia noastra, natura nu are un scop, sens, sanse sunt sa exista multe specii inteligente, suntem primitivi ca tehnologie in prezent

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Si eu care credeam ca bacteriile sunt in varful evolutiei...

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca iei in calcul varianta mitologica, in care ni se aminteste ca din stele am coborat: o sa gasesti si veriga lipsa si cam ruginita din lantul hominidelor.winking

| EneCristian a răspuns:

Destul de greu dat fiind ca noi suntem singurii de acest fel sanse sunt daca universul este infinit deci tot ce se poate insa nu putem dovedi nimic.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru EneCristian):

Bhai; dar ce bun politician esti atunci cand nu spui nimic prin ceea ce afirmi. bravo patratel.

| EneCristian a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

? Oke am sa zic da exista posibilitatea unei specii mai inteligente ca noi si atunci el va cere dovezi si eu nu am si pot spune nu dar din nou nu am dovezi sa infirm asta domnule cerc.