| RAY a întrebat:

Cat de mult conteaza forma nasului in ceea ce priveste simetria fetei? As vrea raspunsurile unor useri pasionati de stiinta

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce e mai grav. Faptul ca ai pus intrebarea asta la aceasta categorie sau faptul ca moderatorii acestui site ti au aprobat o aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Forma nasului nu e factorul principal care influenteaza forma si simetria feței. Dar in general fețele cu o asimetrie mai evidenta au nasul mai mare.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Bună!
Cel mai important este echilibrul și armonia dintre structurile dinamice ale feței.
Din acest motiv, nu este suficient să se te uiti doar la nas. Analizează nasul, buzele barbia, sprâncenele. Să știi că aproape toată lumea are un anumit grad de asimetrie pe față.

| RAY explică (pentru RalucaRalu2):

Raluca eu am observat ca nasul strica frumusețea fetei