| Theo94 a întrebat:

Cat timp credeti ca va mai exista aceasta forma sociala de baza numita familie, cat timp credeti ca va mai fi compatibila societatii care se modernizeaza cu timpul. Bineinteles ca nu va disparea peste noapte, va suferi schimbari in timp.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu avem de unde sa stim

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Simplu, măcar de mamă, copilul are nevoie. Mater semper certa es, din dreptul roman. Deci nucleul viitoarei familii va fi mama plus un copil. Tații pot fi și doi, dacă nu suferă de gelozie.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu prea mult

| christine99 a răspuns:

Forma sociala numita familie va fi aceeasi si peste 100 de ani.Si majoritatea tarilor de pe glob nu au treaba cu modernitatea sociala, dimpotriva sunt multe tari cu religia in legi, si aia imigreaza spre noi, deci e posibil noi sa devenim ca ei, deci din start modernitatea va fi mai mult tehnologica.

| Crylia a răspuns:

Probabil va mai exista destul de mult timp de aici in colo si nu cred ca va disparea prea usor deoarece mereu va exista o exceptie de la regula. Pana acum din ce stiu eu conceptul de familie are mii de ani si cred ca daca a rezistat atata va dura mult pana va disparea, deoarece a ramas intiparit in constiinta oamenilor si astfel se va transmite si urmasilor in mod indirect, chiar daca nu la aceiasi amploare.