| xWildOn3x a întrebat:

Cat traieste o furnica? Primul raspuns ia funda...

Răspuns Câştigător
| Niiiicu a răspuns:

In medie 2 ani dar traiesc si pana la 6 ani

19 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

De obicei traieste pana moare.

| GroparuVesel a răspuns:

Până moare.

| Chérrrie a răspuns:

1-5 ani.
Depinde de regina, cand moare ea dupa cateva zile mor si furnicile. happy

| Iulian03 a răspuns:

Intre 1-5 ani.

| roxy1direction4ever a răspuns:

1-5 ani

| BiancaGeorgiana a răspuns:

Nu-i corect. Nu ai dat fundita la nimenihappy-.

| Andreea2239 a răspuns:

Furnica : 1-5 ani

| ColdBlooded a răspuns:

Intre 1-5 ani depinde de regina. dar la ce iti trebuie? funda?

| Filimon_Cristian_1989 a răspuns:

In functie de ce fel de furnica este

| zisuamalia a răspuns:

O furnica poate trai intre 1-5 ani.Dar depinde si de ragina!

| zisuamalia a răspuns:

O furnica poate trai intre 1-5 ani dar depinde si de regina si in functie de specie.

| ninjasanurai a răspuns:

Depinde si daca o omoara omul laughing

| ninjasanurai a răspuns:

XXBoomXx e pentru teme nu

| tnelisekirts a răspuns:

Durata de viață a furnicilor adulte este foarte variabilă. Reginele multor specii pot trăi un deceniu sau mai mult. Reginele trăiesc, de obicei, mai mult decât lucrătoarele. De exemplu, regina furnicii de foc trăiește aproape 7 ani, iar lucrătoarele ei trăiesc între 50-150 zile. Lucrătoarele mari trăiesc, de obicei, mai mult decât lucrătoarele mici. La multe specii care trăiesc în regiunile temperate, lucrătoarele trăiesc unul sau doi ani. Masculii mor, de regulă, la puțin timp după împerechere, în maximum câteva săptămâni.

| Crasmaru_Ionela_1978 a răspuns:

Cat ii da viata domnu

| AlexxaRusu a răspuns:

1-5 dar daca regina moare mai repede dupa o zi mor si furnicile

| Andutu_Andu_1995 a răspuns:

Maxim 60 zile niiiiicu

| Gabonu_Badea_1979 a răspuns:

O furnica traieste 2ani sau pana la 6ani

| Burdiuc_Dima_1994 a răspuns:

O furnika poate trai mai mult de 2 ani
dar daca o calci ea poate trai si o luna