| Theo94 a întrebat:

Cate stari de agregare ati invatat la scoala ca exista? Eu trei (din cate tin minte), dar de fapt ar fi patru: solid, lichid, gaz, si plasama.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dap, am auzit si eu de cea de-a patra. Dar la scoala doar trei. Cu toate ca nu mi-a influentat cumva existenta aceasta informatie.

Desi posibil ca acestea sunt singurele cunoscute de om big grin

| Catrice a răspuns:

3 inveti in clasele mici, când ești mai "copt" afli că de fapt sunt 4.

| PainTech a răspuns:

3 principale.
Și mai multe secundare.

| Nilsson a răspuns:

Mai nou se pare că sunt 15. happy
Ce zici de clipul ăsta?
https://youtu.be/f9ZHP6bb0kU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce este plasama

| morfeo a răspuns:

Tot pe alea 4 le-am invatat si eu

| 7PotDouglah a răspuns:

Mai sunt: coloid, cvasicristal, condensat Bose-Einstein.