| Dinozaurul472 a întrebat:

Cateodata ma gandesc ca un bolnav mintal e mai fericit ca un om sanatos care are tot timpul griji si probleme, intrebarea e, voi ce ati dori fericire sau griji?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu vad ce fericit poti fi sa ai boli mintale

| Steregoi a răspuns:

Daca gandesti astfel inseamna ca ai probleme. Un bolnav nu poate fi fericit. Sunt multi nediagnosticati. Un om sanatos lucreaza cu placere si are un mod de gandire organizat chiar daca apar uneori motive de ingrijorare sau probleme datorita sistemului sau probleme obisnuite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si bolnavii mintali au griji si probleme. uneori chiar mai mult.nu este o regula. toti avem griji indiferent de situatie

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Un bolnav mintal e tot un om si are chiar mult mai multe motive de griji si probleme, o functionare proasta a creierului nu.ti da motive de fericire ba chiar ei sufera mai mult.