| DigiMind a întrebat:

Cati filosofi a "lansat" pe Terra aceasta categorie de la infiintarea ei? Cine sunt ei?

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Poate erau deja lansati si prezenta lor pe TPU e doar o binefacere efemera si iluminatoare pentru care ar trebui sa fim recunoscatori.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Filosof e oricine,daca stii sa razi in fata mortii,sa plangi in fata extazului,sa te scalzi in lacrimile de tristete ale oamenilor patimasi,plini de sperante,plini de emfaza, plini de visuri desarte, sa dansezi cu mortii la lumina lunii pline, sa suferi...

Ce naiba, sunt optimistul cu lacrimi insangerate.suferindul cu zambete ratate,mimate,risipite,aruncate in marea de roboti umani, stereotipic, cliseic, moartea e viata, viata e moarte.Monotonie...

Filosofia,pentru mine, e ca un pansament pe-o rana, eterna, suparatoare, aceea fiind viata.Sufar de viata, doresc moartea, numai filosofand uit de durere, uit de chinuri, traiesc.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Stii, ar fi o idee sa te faci poet.

| WhatheWow a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Era pur științifică întrebarea cu "lumunările" de la Ierusalim, maestre și nu avea nici o conotație religioasă. laughing Tocmai mă pregăteam...

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru WhatheWow):

Ce pacat!

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Da...sa zicem ca sunt la inceput de drum, dar ma mai clatin, ma-mbat de propriile-mi cuvinte, risip cerneala alba pe foaia mea neagra...

Răspuns utilizator avertizat