| reyna_7838 a întrebat:

Ce a fost prima data, oul sau gaina? big grin

26 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Măta a fost, mai bine nu era si scapam de 15377594659067454387 de astfel de intrebare.laughing

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Iepuraşul Playboy a fost primul. Pe bune! Până şi în Hustler a scris!

| DorelSudoru a răspuns:

Intrebarile stupidelaughingdin astea sau facut mii de oua postand acelasi intrebari

| Laura a răspuns:

Salmonella.

| Edd_4925 a răspuns:

Eu am fost.

| Luori a răspuns:

Cocosul.ca fara cocos, cum facea gaina oul?
Dar stii cum afli raspunsul corect? Numara intrebarile postate pe aici, care seamana cu ale tale.

| EuSiCuMine a răspuns:

Gaina !
Dumnezeu a dat cate un animal pe Pamant , asa cum a dat viata lu Adam si Eva. Pe ei nu ia facut bebelusi sau copii , ia facut oameni maturi . Asa si la animale , nu a dat ou , a dat viata direct gainii .
Te-am :*

| Nicky29 a răspuns:

@deiia gaina e mostenitoru lu' T-rex rolling on the floor

| 34588773 a răspuns:

Terminati odata cu prostia asta,daca ai incerca sa gandesti din punct de vedere stiintific ti-ai da seama ca viata a fost expusa si creata de anumite imprejurimi satisfacatoare si unice in existenta,asa cum de asemenea embrionul"oul" a fost realizat in cantitati deosebite de apa,aer, oxigen, caldura etc iar acesta din urma a realizat dezvoltarea organismului "puiului" doar printr-o simpla crestere de temperatura...si asa a iesit puiul din ou.

| Daniel123 a răspuns:

Daca e sa o ei logic si conform teoriei evolutioniste nu a fost nici una nici alta ci a fost stramosul gaini adica dupa teoria cum, ca pasarile au evoluat din dinozauri ramasi dupa cataclism nu a fost nici ou, dar nici gaina ci un mic dinozaur!

| PinkTerror a răspuns:

De fapt intai au fost niste celule care au evoluat... precum omida isi face un cocon in jurul lui pentru a devenii un fluture asa si puiul de gaina is face o aparare pentru ca perioada de gestatie e prea scurta pentru a putea ficilita dezvoltarea completa...

rolling on the floor deci scuze dar funda? i mean come on big grin

Have Fun with life cause it's having fun with you big grinlaughing

| Yzzza a răspuns:

Nu stiu sigur.dar cred ca mai intai a fost gaina.Oul trebuia sa fie clocit de o gaina ca sa iasa gaina din ou. dupa parerea mea, Dumnezeu a creat gaina prima.dar ca sa fie dupa aia si pui trebuia si un cocos...hm.complicata chestie

| Traian a răspuns:

Nicodata nu vom sti asta

| TrustMe a răspuns:

Sau

| ღSคภ๔яค a răspuns:

Cred ca Gaina(din punc de vedere religios).D-zeu cand a creat animalele a creat si gaina.Si asa gaina a facut oua si tot asa.Eu asta cred^^.

| Anonima264 a răspuns:

Dumnezeu a creat prima oar gaina!
Dupa din gaina s-a format un ou!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca oul;-) pentru ca din el a iesit gaina
si Dumnezeu a creat oul deci oul a fost primul cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaina- am citit intr-o carte: Si enormal pentru ca Dumnezeu a lasat animale, oameni etc, nu ou si din astea. Sper ca te-am ajutat:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai tare intrebare. gaina si cocosul au fost primii. si dupa aia oul ca mno intelegi u happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mata-i gaina iar tu desteptule oul cine drac a fost mata sau tu prima data? intrebare de logica aveti grija vin inteligenti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oul

| Dootzy a răspuns:

Prin aceasta intrebare exprimi de fapt doua raspunsuri:1. DACA OUL A FOST PRIMUL, cine il facea? 2. DACA GAINA A FOST PRIMA,din ce iesea puiul care se dezvolta si ajunge gaina?
Mie mi-a zis tata ca gainile se trag din niste reptile care au existat demult. Apoi s-a facut gaina si gaina a facut oul,deci,tehnic, gaina a fost prima. Sper ca te-am ajutat, dar daca mai vrei sa mai raspund la intrebarile tale trebuie sa-mi dai funda.

| LittleGirlMonster a răspuns:

Buna.Nu se stie, sigur e gaina. Ceauhappy:*

| Deiiiiia a răspuns:

Buna kiss
E logic...
Gaina s.a dezvoltat din Animale preistorice(dinozauri ) preptat, si automat ea a parut prima happy big grin.
Sper ca ai inteles big grin kiss
Funda?batting eyelashes happy.

| Gabriela144 a răspuns:

Gaina

| Chocolattex3 a răspuns:

Oul ( dar dupa cum ar fi cu noe care a luat cate un animal de fiecare specie...ar fi gaina thinking)