| Catrice a întrebat:

Ce ai tu și nu au alții?!

26 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Corpul si mintea mea.
Sunt unic in felul meu, asa cum suntem fiecare in parte.

| Raven a răspuns:

CNP-ul, că orgoliu monumental văd că au și alții

| RAY a răspuns:

Scepticismul,faptul ca nu cred in nimeni, nu exista om care sa fie complet diferit, as putea spunea ca ma regasesc in acei 1% din populatie care sunt atei, desigur codul genetic, aspectul fizic, amprentele, vocea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Răbdare

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cea mai nouă și originală viziune asupra fizicii acestui secol.
Convingerea că până mai sunt, o voi transmite cuiva.
Un orgoliu imens, nemărturisit, ascuns sub mască de om modest.
O colecție de eșecuri cum nu cred că mai are nimeni, care nu m-au dărâmat.
Ambiția de a-mi sărbători centenarul în Sala Polivalentă (10000 de locuri) din Cluj, înconjurat de tot atâția prieteni, TPU sau nu, în 01.09. 2046.
Cea mai minunată soție din lume. Este singura femeie din lume care nu mă toacă la cap. Prietenele o fac...
Dar eu vorbesc rar cu ele, nu vreau să le întrerup.
Sunt atât de rar, încât sunt unic între 7, 714, 576, 923 de oameni care locuiesc azi pe pământ. După deces voi fi și mai rar, de aceea aplic regula nr 2 a recrutului din armată, cum te păstrezi așa te ai.
Iar, pentru dta, InYourMind, dacă ai ști ce gânduri mi-ai răscolit în cap cu această întrebare, poate nu ai mai dori să stai de vorbă cu mine. Sau poate invers...

| Iote a răspuns (pentru sadrian46):

"Un orgoliu imens, nemărturisit, ascuns sub mască de om modest."
Macar recunosti.
Chiar daca nu esti unic pentru asta, cu siguranta esti o raritate.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... ADN. Asta ne diferentiaza de ceilalti.
Asta si locul potrivit. Daca esti unde trebuie sa fi e bine, daca nu...

| Frank51 a răspuns:

In principiu sunt un om mult mai tolerant decat majoritatea, nu pun botul la prostie, jigniri, vorba multa si inutila, persoane superficiale, arogante, prajite. Am rabdare in toate situatiile, ma consider responsabil de actiunile pe care le fac si ma gandesc foarte mult inainte. Am bun simt si cei 7 ani de acasa. Una peste alta cam astea sunt principiile de baza pe care omenirea incet dar sigur le uita.

| gabicoo a răspuns:

Ghinioane!
Ale mele sunt unice!

| Nilsson a răspuns:

Un destin unic.

Anumite insusiri pot fi intalnite si la altii in proportii variabile dar ceea ce ne individualizeaza cel mai mult e un cumul de circumstante si alegeri care ne apartin doar noua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capacitatea de a vedea sau visa viitorul altora uneori.

| gogu220 a răspuns:

Eu am vântu"n pânze.

| IIIshaneIII a răspuns:

*** de culoare roz

| unvecin a răspuns:

Apă potabilă, hrană zilnic, curent electric, conexiune la internet, îmbrăcăminte, părinți buni, prieteni de calitate, propria locuință, grădină, cărți, instrumente muzicale, un loc de muncă (de acasă), timp liber, libertate, sănătate, viitor.

Alții n-au.

Și nu neapărat pentru că ar fi mai lipsiți de calități. Poate doar s-au născut în altă parte a lumii sau în alte condiții.

| Swetlly122 a răspuns (pentru unvecin):

Și i-ai mulțumit lui Dumnezeu pentru toate astea?

| unvecin a răspuns (pentru Swetlly122):

Da. Pentru că „orice ni se dă bun și orice dar desăvârșit este de sus, coborându-se de la Tatăl luminilor, în care nu este nici schimbare, nici umbră de mutare." (Iacov 1:17)

| danaieladaniela a răspuns:

Eu? am tot diferit fata de alti happy asta ma face speciala

| DorelExpertu a răspuns:

2 cai frumosi
Si 20 cm.

| Ensiferum a răspuns:

Anxietate, lipsa de prieteni care sa asculte acelasi gen muzical. Lipsa unui anturaj cult dupa care tânjesc, lipsa de timp liber, lipsa unei fete cu, care sa am atatea în comun. În rest pe plan material nu ma plâng dar nici nu ma dau mare deoarece tot ce am făcut și tot ce dețin mi-am facut singur.

| Catrice explică (pentru Ensiferum):

Și, ma rog, ce gen muzical atât de rar asculți?!

| Ensiferum a răspuns (pentru Catrice):

Soft Rock, top of the pop 90's, Blues, Jazz Jamm etc.

| debarasator63 a răspuns:

Libertatea. Nu ma intereseaza politica, justitia, securistii de ieri si plozii lor de azi, justitiabilii, alde dragnea, claus, coivesy, fuhrerul de la berlin, etc. Nu am cont Facebook, deci nu sunt dependent de nimic. Traiesc cum vreau si cum imi place.
P.S. De cand a iesit Gigi de la studii, nu mai urmaresc nici meciurile Stelei.

| sadrian46 a răspuns (pentru debarasator63):

Libertatea nu o poți defini doar în raport de ce te îngrăște.
Ce? Că la libertate multă sunt și garduri multe.

| debarasator63 a răspuns (pentru sadrian46):

Corect, chestia e sa nu le vezi sau sa nu le bagi in seama.

| Ana1687 a răspuns:

Eu am abilitatea de a parea o fire sensibila cand de fapt, in adancul meu, sunt o egoista, narcisista si o orgolioasa... =)

| Pitigoi100 a răspuns:

Minte? alții suferă pentru asa ceva?