| EmaS a întrebat:

Ce anume apreciati cel mai mult la o persoana? Frumusetea sau caracterul?

Răspuns Câştigător
| Jeremy1 a răspuns:

Apreciez o persoana cu un caracter deosebit, dar care nu este neaparat atractiva din punct de vedere al aspectului, insa nu o sa apreciez niciodata o persoana care este atractiva din punct de vedere fizic si cu caracter zero.

26 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Toata lumea se imbata cu apa rece si minte, sa-mi spuna cineva daca prima data cand ii place de cineva este atras de caracter si se indragosteste de el, aiurea, frumusetea fizica pe care o vede este forta de atractie si punct, toti avem caracter si oscileaza functie de interes. Daca ne place de cineva si atractia este puternica, suntem numai miere si bâzâim ca musca sa fim amabili, daca nu ne place ii aratam un mare fund, indiferenta si mutre idioate.
@FucktheSystem, bun raspunsul tau.

| Hombre a răspuns:

Stiu bine ce am spus Ema, frumusetea fizica infuenteaza foarte mult aprecierea si caracterul trece in planul doi. Felul cum ai pus cele doua trăsături in intrebare m-a obligat la raspunsul anterior, insa in fapt le-ai disociat anuland coexistarea lor impreuna la o persoana de parca asa ceva nu exista. Intrebarea ta este sinonima si cu " Urâtenia s-au caracterul", la fel si aici avem coexistentă. Atunci se impune a intreba " Ce anume apreciati mai mult? O Persoana frumoasa făra caracter s-au o persoana urâtă cu caracter?"
"Trailes de baftalo", mo.

NOname
| NOname a răspuns:

Aleg frumuseţea interioară, caracterul.

- Frumuseţea fizică este cea cu care ne naştem şi nu este meritul nostru. Caracterul, calităţile morale în schimb ni le formăm pe parcurs. E nevoie de muncă, ca să ajungi un Om frumos. Deşi unii au şi frumuseţe interioară din naştere şi oricâte lovituri ar primi de la viaţă, tot rămân oameni cu suflet şi caracter.

- Frumuseţea vine din interior. Un om rău, lipsit de bun simţ, de educaţie, antipatic, oricât de frumos ar fi din punct de vedere fizic, ţi se va părea urât, neatractiv, respingător, şi vice-versa.

- Frumuseţea exterioară este trecătoare, cea interioară nu.

- Frumuseţea stă în ochii privitorului. Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-ţi place ţie.

- Un om cu un caracter frumos mereu va fi în câştig faţă de cel cu un fizic frumos şi atât.

Şi nu, nu sunt împotriva frumuseţii fizice (este şi ea de apreciat, bineînţeles), însă dacă nu vine la pachet cu cea interioară, pentru mine personal nu prezintă nici un interes, n-are nici un farmec, mă lasă rece...

| EmaS explică:

Hombre
Nu ai fost atent la intrebare.Nu am intrebat ce te face sa te indragostesti de cineva, ci ce anume apreciezi la el(ea).

| Flav a răspuns:

Daca te referi la persoana de sex opus, sunt pe conceptul: nu iubesc o femeie fiindca este frumoasa, ea este frumoasa fiindca o iubesc eu!

| FucktheSystem a răspuns:

Aș putea să zic că apreciez foarte mult o persoană cu caracter dar nici nu pot să mint, trebuie să recunos că primul lurcuru care îl observ la o persoana este aspectul, chiar dacă asta nu prea influențează modul în care mă comport cu persoana respectivă.
Ideea rămâne că prefer o persoană cu cap, amuzantă și prietenoasă decât una frumoasă care este proastă, prost crescută și vulgară.

| DianaScorpio a răspuns:

In mod cert caracterul. Iar pe locul doi frumusetea.

| chelstone a răspuns:

La unele persoane nu pot aprecia decat frumusetea pentru ca de restul duce lipsa, am intalnit destule persoane de genul acesta.

| NickiMinaj a răspuns:

Cel mai mult la o persoana apreciez inteligenta, iar dintre cele doua frumusetea.

| Hăgiul a răspuns:

"Femeia frumoasă este bună o zi, femeia bună este frumoasă toată viaţa"

| bebetho a răspuns:

Caracterul deoarece caracterul şi-l formează singură nu se naşte cu el.Frumuseţea o primeşte de la natură nu trebuie să depună efort pentru ea, ci doar s-o întreţină cât e cazul.
Deci, îmi place frumuseţea caracterului, bine aşa?!laughing

| AG a răspuns:

Frumusetea e trecatoare, insa caracterul se schimba foarte greu. Asadar: caracaterul

| PetreConstanta a răspuns:

Sufletul

| elasexygagica a răspuns:

Hai ma trezitiva la realitate, aspectul conteaza enorm. sa va vad pe voi iesind in uras cu niste urati/urate maram ca caracterul conteaza, cand intalnesti o persoana prima data, te uiti la aspectul fizic, daca iti place intri in vb cu el, daca nu nu. ma baieti daca ati iesi cu o fata ca asta http://www.cancan.ro/usr/imagini/2010/04/22/273889-worst-teeth-12.jpg ati trece peste uratenia ei fiindca are caracterul "deosebit"sau fetelor daca ati iesi cu un baiat ca asta http://2.bp.blogspot.com/......420853.jpg ati uita de uratenia lui gandinduva la caracterul lui? gandeste-te ca peste cativa ani veti fake copii...si nu cred ca vreti sa auzi ca copilul vostru e urat, nu? asa ca trezitiva la realitate

| ZoOzOLe a răspuns:

"frumusetea caracterului" ...frumusetea e relativa dupa parerea mea.

| Razvan_8794 a răspuns:

Frumusetea caracterului.

| raluca0306 a răspuns:

Sti cum sa iti zic,pentru mine sincer,frumusetea,dar odata ce cunosti o persoana si vezi ce caracter are,incepi sa nu iti mai placa de el, nici frumusetea nu mai conteaza, cred ca amandoua.happy

| Kiddduu a răspuns:

Caracterul

| Teresa a răspuns:

Caracterul dar ca sa-i cunosti si sa-i apreciezi caracterul unei peroane(mai ales daca vrei sa ai o relatie cu ea)trebuie sa te atraga si putin macar putin fizic adica sa fie frumusica
fireste ca dupa ce-ti dai seama de faptul ca nu-ti place caracterul o lasi
dar traim intr-o societate unde aparentele sunt totul si esti mai tentan sa intii in vorba cu o persoana cu un aspect fizic placut

| TheCritic a răspuns:

Frumusetea caracterului. Poate sa fie urata pe exterior dai frumoasa in interior.

| Silvya18 a răspuns:

1) Caracterul 2) frumusetzea

| abs a răspuns:

Amandoua, dar in primul rand caracterul... degeaba esti frumos/frumoasa daca caracterul lasa de dorit
ceilalti te vor respinge cu tot cu frumusetea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caracterul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caracterul.Ambalajul oricum se deteriorează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caracterul; frumuseta e trecatoare.Numai bine.

| HDeNiSaR a răspuns:

Personal -caracterul!
pentru că frumuseţea unei persoane nu rezistă toată viaţa!