| anonim_4396 a întrebat:

Ce asemenari exista intre spania, italia, grecia, bulgaria? din punctul de vedere al climei, reliefului, turismului, economiei...

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca lasai la o parte Bulgaria, as fi raspuns ca asemanarile sunt foarte mari, din toate cel 4 puncte de vedere. Bulgaria strica insa meciul.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

- sunt tari cu o clima mediteraneana- temperata, cu iesire la mare;
-turismului i se acorda o atentie deosebita, reprezentand o sursa importanta de venit (litoral, vestigii istorice, obiceiuri culturale, obiceiuri culinare)
- sunt tari balcanice, cu locuitori temperamentali.

| Ben. a răspuns:

Din pct d vdr economic spania, bulgaria si grecia stau destul de slab.relieful este destul de asemanator. bulgaria sta mai slab la turism, iar cea mai dulce clima ar fi in spania

| Sara a răspuns:

Rezolva ti singura tema