| Dragosdoar a întrebat:

Ce beneficii in tehnologie au adus cele 2 razboaie mondiale?
Ce beneficii credeti ca ar aduce un al treilea in tehnologie cu toate ca ar fi apocaliptic?

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

A doua epoca al pietrei cioplite, viata 100% bio.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bula):

100% bio printre reziduuri radioactive laughing

| RAY a răspuns:

Ce beneficii în tehnologie au adus cele 2 războaie mondiale?

internetul,GPS,multe alte inventi,crearea bombei nucleare,cercetări in comportamentul uman facute de savanti nazisti,anumite tratamente pentru unele boli,nu a fost chiar moral aflarea lor,ei au inventat multe lucruri care apoi au fost aplicate în america, multe experimente fiind repetate în america după război, dar eu consider ca a adaus ceva mult mai important FRICA, iar asta ne împiedica sa mai facem vreodată al treilea război mondial

Ce benefici credeți ca ar aduce un al treilea în tehnologie cu toate ca ar fi apocaliptic?

noi tehnologi distructive, cei care ar scapă ar pleca în spațiu cu nave, asta ar fi viitorul speciei umane

| sierra1 a răspuns:

Intrebarea e gresită.
Războiul in sinea lui, nu aduce nici un beneficiu... cu excepția teritoriilor cucerite/anexate și a conținutului lor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Al doilea, bomba nucleară, ceea ce face imposibil al treilea.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Ba il face posibil, doar ca nu o sa mai aduca nici un progres ala... tongue

| sadrian46 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu îndrăznește nimeni.

| Dragosdoar explică (pentru GabiDumitrescu):

Sigur? Am inteles ca un hacker a gasit fisiere detinute de NASA ce contineau informatii despre o nava stelara pe care apareau nume din cadrul armatei americane. Precis au ei ceva sa se ejecteze de aici in caz de urgenta. Aici vad progresul

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dragosdoar):

Amuzant. Unde?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dragosdoar):

Tu ai habar de engleza sau le aproximezi? Numele alea erau cu totul altceva... In alta ordine de idei, noi avem niste probleme foarte pamintene. Nu m-ar deranja deloc o invazie extraterestra. Mai mult rau decat ne facem noi nu pot face altii, pot eventual sa accelereze procesul.

| Dragosdoar explică (pentru GabiDumitrescu):

Da,stiu engleza. Am invatat o din jocuri si filme. Da, am generalizat situatia ca sa vezi ca ei chiar au tehnologia extraterestra

| Mosotti a răspuns:

A adus bomba nucleara care a reusit sa mentina un echilibru vorba lui sadrian, sa nu mai exista al treilea razboi, altfel prin anul 2000 incepea un al treilea, cam atunci era cazul sa vina, pentru ca ei au facut mereu pentru profit, razboi e cea mai tare afacere, vinzi arme, dai apoi bani cu imprumut cu dobanda, garantii teritorii, resurse. Asa ca ne-a ferit bomba de asta, si asa va ramane, ori ne distrugem de tot, ori o sa fie liniste, si e bine asa. Dar poate se facea bomba si fara razboi, nu stiu, poate lucrau oricum la ea, sa o aiba acolo ca e o vorba "pregateste-te de razboi ca sa nu ai razboi".

| Dragosdoar explică (pentru Mosotti):

Tu ai vazut ce ambiti au chinezii?

| Frank51 a răspuns:

Razboaiele nu aduc nici-un beneficiu. Evolutia umana inevitabila aduce beneficii.