| RAY a întrebat:

Ce chestii ciudate cunoasteti voi ca exista si nu exista o explicatie stiintifica in prezent?

11 răspunsuri:
| RAY explică:

Iahve nu e zeus ma paganule

| Mosotti a răspuns:

De exemplu cand avem halucinatii de la un drog, cum dracu sunt asa ordonate, cum se alege tema lor, eu sa zic ca ma gandesc la o gagica misto, si cucu, in loc sa apara scenariu cu asta, se alege o tema si se intampla pe tema aia una si alta, cum dracu? Adica nu comand eu muzica, comanda altul` cum s-ar zice, inconstientu, parca e o inteligenta care nu are treaba cu constientul, parca nu-s eu ala. Ca sa nu zic cat de bine sunt facute si aranjate, real 101 %, de noi nici in 1000 ani nu vom face realitate virtuala asa smechera.

Adica eu ma gandesc sa zic la o adica "mama acu sa intre pe usa una misto, sa asa asa asa", vezi ca nu intra nimeni, si cand deschizi usa sa te uiti dupa gagica iluzorie, vezi ca si cum esti intr-o camera suspendata la 500 m de pamant si vezi orasu de sus, dar mai simti si vantul ala, si daca se mai si balangane putin (asta in mod special), iti sta inima in loc, nu e in ordine.

| StrongHeart a răspuns:

Piramidele,constructia lor atat de precisa si structurata perfect ar fi imposibila chiar si cu tehnologia de azi.
Explicatiile stiintifice lasa mult de dorit.
https://www.youtube.com/watch?v=U8NNHmV3QPw
https://www.youtube.com/watch?v=FSmdSw9eEIA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mentalitatea umana

| Alexandrionelu a răspuns:

De ce apa își mărește volumul atunci când îngheață?

| Andrei200202 a răspuns:

Iliescu

| Andrei200202 a răspuns:

Pentru toate chestiile ciudate exista explicații științifice, nu stiu sau nu imi vine in minte vreo chestie ciudata neexplicata, poate visele?

| RAY explică (pentru Andrei200202):

Daca nu iti vine nu raspunde simplu

| Andrei200202 a răspuns (pentru RAY):

Nu există.

| Andrei200202 a răspuns:

Tu ce chestii de genul cunosti ca m ai facut curios

Răspuns utilizator avertizat