| Nazistu666 a întrebat:

Ce credeti cum ar fi romania fara țigani.

Răspuns Câştigător
| emmyheya96 a răspuns:

In primul rand mult mai bogata, in al 2 lea de mai mare incredere, si in al 3 lea mult mult mai frumoasa decat este acum.big grin

20 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Daca nu "sunt" tiganii, sunt chineji, evreii, saraci, inginerii, pocaitii, cei peste 1, 70m inaltime sau cei sub, gasiti voi un vinovat de ce-i in Romania de merge prost. Adevarul este ca NUMAI NOI NU suntem vinovati, noi cu "desteptaciunea" noastra unica, noi cu "viteja" noastra de necontestat, noi cu cei 2000 de ani de "crestinism ortodox", noi cu "blandetea" noastra de necontestat, cu "vrednicia" unica pe care o avem. Nu ne-ar fi sila de noi. Neam de hoti, lasi, tradatori si putori, aia suntem. Daca te-ai fi uitat la TV acu doi ani in urma la inundatii cand taranul roman SPRIJINEA stalpul carciumii si veneau alti de aiurea sa le faca case. La asta te refereai? Poate am gresit eu?

| mgtow a răspuns:

La fel numai ca ar fi numai romani, chinezi, albanezi si alti inmigranti care vin din tarile sarace. Coruptia nu va cadea niciodata.

| emmyheya96 a răspuns (pentru mgtow):

Sincer aia de "sus" ce crezi ca sunt? chinezi, albanezisi alti vai de tara lor?

| mgtow a răspuns (pentru emmyheya96):

Asa e, tot persoane sarace sunt care o duc mult mai rau in tara lor care vin la noi pentru un trai mai bun si nu numai cine o duce rau in Romania e pentru ca nu stie sa se descurce in viata daca omul se tot vaita, e logic ca nu o duce bine asa ca trebuie sa caute solutii si se descurca mai bine.

| shadovv a răspuns:

Ceva mai curata, fara manele, fara expresii gen "ciordeala", si cu un procent sesizabil in minus din numarul total de hoti.

| IMC90 a răspuns:

Cred ca ai chiulit de la orele de limba romana.

| Woodenpints91 a răspuns:

La fel. Doar că românilor nu le-ar mai fi frică de ţigani, ci de românii ţiganizaţi.

http://i.imgur.com/19OiV.jpg (dacă apare semnul ăsta sub ceva scris de mine, înseamnă că sunt beat, ameţit sau mahmur)

| Dreamer a răspuns:

Mai rasista, mai vulgara si cu siguranta mai revolutionista.aaa, dar stai asta va doriti. Si sa plece si ungurii si toti strainii ca doar e Romania si e doar a noastra ce pusca mea cauta ei aici nu?! Desi tot noi facem ravagii pe stadioane, desi tot noi aruncam gunoaie pe strada, desi tot noi facem accidente sau omoram oameni.dar totusi noi suntem romani in Romania. Ne doare in fund de rasism, noi traim in anul 1400 toamna. Dar noi in loc sa dam exemplu, hai sa le aratam ca suntem mai ai dracu ca ei...patetic, a dar stai, specific romanesc. Stima!

PS: Am mai zis-o si o repet:,, Intr-o tara corupta doar impreuna putem fi de neoprit''

| luana1 a răspuns:

Da,asta e buna, rau de tot.Si daca te nasteai tigan? Pai ei se manifesta asa deoarece au destul spatiu si conditii sa o faca, prin urmare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi depinde din ce punct vezi situatia:
1. Daca n-ar fi tigani, n-ar fi Connect-rbig grin
2.Francezii nu ar mai rade de noi cu cerseala astora.
3.Intr-adevar,oamenii de la oras nu simt cine stie ce diferenta, dar cei de la tara, unde sunt carduri de tigani, credeti-ma ca vad o mare diferenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tiganii ar munci si ei ca toti oamenii, ar fi mai civilizati, ar respecta regulile de igiena si nu ar mai fura atat de mult, cred ca nimeni nu ar avea nimic cu ei! dar cand vad cum se facea tam-tam pe la televizor gen campanii 'cunoaste-i pe rromi' si alte prostii de genul, mi se face greata, stiind ce fel de oameni sunt majoritatea, pe ei nu ii intereseaza decat furatul.Plus ca ne-au facut tara de ras pe unde au fost, iar cei mai putin cititi cred ca de fapt Romania vine de la rromi, si ca toti suntem asa.Asa ca parerea mea si a multor altor oameni este ca in Romania (si nu numai) ar fi mult mai bine fara ei, ganditi-va, fara manele, fara sa se ia nimeni de tine pe strada (am patit de 'n' ori sa merg pe strada si sa fiu acostata de indivizi facad parte din aceasta rasa proasta), fara sa te uiti de nu stiu cate ori in jur de teama ca o sa ti se fure portofelul, fara sa mai auzim ca italienii si altii ne urasc din cauza lor, s.a.m.d. Si cred ca tot noi suntem de vina pentru ca ii toleram, toleram niste paraziti, pai nu ar fi mai bine sa se faca ce se face cu toti ceilalti paraziti, adica exterminare?! Daca o sa continuam tot asa vom ajunge niste intrusi in propria tara, ar trebui luati toti si deportati, astia nu se vor schimba niciodata din pacate, sunt niste fiinte stagnate din evolutie.

Răspuns utilizator avertizat
| Iamyodj a răspuns:

Hmmm...dap!

| MarcuDany a răspuns:

Am 13 ani. poate lumea ar fi mai cinstita si vom fi mai buni unii cu alti, nu mai aveam o tara de care sa rada toti, nu vor mai fii crime, sinucideri, etc. si poate nu mai eram in criza. funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MarcuDany):

Bai copile, deja exagerezilaughing

| crblsaff a răspuns:

Pai daca nu ar fi tigani Romania ar fi in primul rand civilizata. In al 2-lea rand daca oamenii din Romania ar avea cel putin jumatate din cat creier au nemtii am ajunge departe. Nu se poate face nimic in tara asta nici macar drepturile oamenilor nu sunt respectate fara spaga. Aici trebuie veniti investitori cu bani si mai ales cu cap pentru a scoate tara asta din... unde este bagata tongue

| Iamyodj a răspuns (pentru crblsaff):

Rahat (mai exact_omfg

| alyisa a răspuns:

Cred ca ar fi cea mai tare tara...Cel putin pentru noi...laughing

| Nazistu666 explică:

Anonimosss cred ca e un tigan

| anonimosss a răspuns:

Bai atrofiatilor credeti ca tara asta este asa cum este pentru ca sunt si tigani...sa fim seriosi.nu cred ca tara asta este in criza din cauza tiganilor.nu cred

ca tara asta se duce de rapa pe zi ce trece din cauza tiganilor! sunt o multime de "romani",(facand in cuvinte diferenta pe care voi o faceti in realitate de noi tiganii) care fura prin afara, care fura si la noi in romani si fac chestii mult mai urate decat cele pe care le fac tiganii si noii numai intram asa pe site-uri si sa punem astfel de intrebari"CE CREDETI, CUM AR FI ROMANIA FARA ROMANI".in tara asta mai sunt si turci.chinezi arabi care fac ce vor aici si de ei nu se mai leaga nimeni...iar de ex tiganii de prin tari straine care intr-un fel sau altul strica imaginea Romaniei fac ce fac pentru ca sunt incurajati si oricine ar face asta la randul lor dar nu trebuie sa generalizam pentru ca sunt tigani mult mai educati ca multi romani