| seby8873 a întrebat:

Ce credeti despre 19 martie. Chestia cu Luna.

15 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Astept sa vad si pe urma iti zic.

| AvalohAlyn a răspuns:

E super sa vezi luna mai mare.O sa ma uit.Cat despre fenomenele acelea sa ne fereasca Dumnezeu.Sa speram ca o scapam cu bine.

| NoChanceForUs a răspuns:

@Anne: Duduie tu esti varcolaca, te transformi la luna plina?

mira
| mira a răspuns:

Terra a mai trecut prin astfel de situatii fara ca noi sa sesizam.Stiau doar astronomii.

| mgtow a răspuns:

Vrajeala.

| MadnessCaffe a răspuns:

Interesant, daca nu citeam intrebarea nu stiam de faza cu Luna. Uite m-am documentat si ce sa zic. e posibil sa se creeze cutremure,tsunami-uri si alte catastrofe deoarece Luna are influenta asupra Pamantului cu cat e mai aproape cu atat apele sunt mai agitate si omul va fi mai frustrat, nervos, etc.Totusi nu cred ca vine sfarsitul lumii din asa ceva, bazaconii.Din 2012 au mutat in 2011 laughing acum la sfarsitul unui articol am citit dupa vreo 3 pagini de explicatii ca de ce vine in 2011 si nu in 2012 ca daca nu va veni in 2011 nu inseamna ca nu va veni deoarece Dumnezeu este milostiv laughing gata si-au gasit pretext daca nu le ies calculele.

| WR104 a răspuns:

Luna se indeparteaza de pamant cu 3, 5 centimetri pe an, se stie de mult timp si este un fapt real 100%

| Kaℓi a răspuns:

Stiu ca boxeaza Bute in 19 laughing
Chestia cu Luna... o sa treaca.

| Alisstor a răspuns:

Dupa ce s-a intamplat la japonezi, nu m-ar mira sa se mai intample ceva naspa. Lumea se duce de rapa... Intai moral: cu criza, dupa cutremure, si cine mai stie ce va urma?

| myhaelamar86 a răspuns:

Pentru cei care considera "misto" ca vor vedea luna mai mare le recomand sa-si cumpere un telescop. apropierea Lunii are efecte nedorite

| Dakota a răspuns:

Orice este posibil train intr -o lume de mister happy

| Addicted2Chocolate a răspuns:

Consider ca pe langa faptul ca va fi ciudat sa vezi luna atat de mare, cel mai probabil vor incepe si nenorocirile.Una dintre ele ar fi ca nu mai pot dormi in seara respectiva, deoarece eu sunt sensibila la Luna plina. oh go on

| Moonster a răspuns:

Intra pe lovendal.ro si aflii mai multe sa stii ca mai e ceva pe 15 martie

| spad3r a răspuns:

Da ce pot sa zic? o fi interesant sa o vezi mare rau, dar nu cred ca se poate inampla mare chestie, singura chestie ce poate fi : niste vanturi puternice, ploi, deaorece daca se apropie luna, " striveste " atmosfera, si au loc dereglari ale precitpitatiilor, funda?

| nutu222 a răspuns:

E o porcarieeeeeeeeeeeeeee iti zic laughing