| raisssa a întrebat:

Ce credeti despre magia neagra? exista?

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu. Aberatiiwinking

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mituri și atât.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mituri și atât, nimic mai mult.
Pa, pa.

| alecs871 a răspuns:

"Nu se exista asa ceva". Este doar iluzia omului. Poti sa te uiti la Sherlock Holmes, e super filmul, la fel si ideea (de fapt a cartii).

| SweetCandy a răspuns:

Http://www.spiritus.ro/PARAPSIHOLOGIE/vrajitoria.htm
(asta daca chiar te intereseaza)
Eu una nu cred, pentru ca Dumnezeu e sus si le vede pe toate asa ca niste ritualuri din astea fara cap si coada sunt doar bolboroseli:D

| 334499 a răspuns:

Exista in capul oamenilor mai creduli

| madaa a răspuns:

Puterea energetica exista peste tot ori ce obiect are energia sa... oamenii cu mentalitati joase nu vor intelege niciodata ce este energia si ce este prostia...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot zice ca exista magie thinking
Doar putere energetica mare happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu practic doar magie alba laughing. Am pus colorant s-o fac neagra, dar imi da eroare laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaaa...nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca exista!

| corina_4045 a răspuns:

Da exista...sunt persoane care nu cred in Dumnezeu si cred in cel rau, iar el le da putere acestora sa faca mult au...nu exista fiinte cu puteri supranaturale, insa exista fiinte care au puterea de a te distruge prin interior.De exemplu in Haiti vrajitoria e ceva normal, dar vrajitorie pentru sanatate si alte chestii nu pentru a omori sau altelea, oricum exista magia neagra cu potiuni si leacuri

| magu2012 a răspuns:

Da exista eu practic asa ceva poti face cu ia sa te doreasca orice barbat frumos