| AvalohAlyn a întrebat:

Ce credeti despre metafizica? Dar despre vindecarea holistica?

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Ca sa las dictionarele, as interpreta metafizica, cea care a acoperit in timp aria ev-mediu apoi perioada renascentista, a fost o increngatura de curente filozofice care sub presiunea bisericii catolice (dominanta atunci), a incercat sa impace stiinta care se tot afirma cu repeziciune trezind indoieli cu teologia, cu stiinta despre suflet. Sigur, au aparut o gramada de curente cu inclinare intr-o directie sau alta.Si in ziua de azi, metafizica este apreciata caci are contributii serioase in intelegerea omului ca tendinte.
Despre holistica nu pot sa spun decat ca chiar in acest moment trecem printr-o astfel de criza, care seamana la nivel astral cu explozia unei supernove! Ma refer la migratia (care se vrea controlata ). Va fi o vindecare a unei lumi care nu mai putea fi stapanita altfel.Ai sansa sa te uiti cu microscopul si cu telescopul si daca vei supravietui, atunci te vei si vindeca!

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Metafizica=ontologie, se studiaza la facultatile de filosofie. Vindecarea holistica=vindecare prin hocus-pocus preparatus.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru doctorandus):

Delicata si poetica formularea.

| malvinacroft a răspuns:

Meta-fizica inseamna "dincolo de partea fizica" - adica pipaibila. Si ea clar exista. Vindecare holistica nu este o materie de studiu in sine, ci inseamna pur si simplu ca un om nu se poate vindeca decat daca ia in consideratie TOATE aspectele lui: corp, minte, inima, spirit.