| ITstul a întrebat:

Ce credeti exista viata dupa moarte?

68 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Exista viata dupa moarte! Moartea este trecerea la adevarata viata.

| xBya a răspuns (pentru EmaS):

Pe bune? Atunci de ce nu va incepeti d-voastra adevarata viata chiar acum? Oare nu cumva dintr-o usoara neincredere in cuvintele sfinte?

| EmaS a răspuns (pentru xBya):

O voi incepe atunci cand va voi Dumnezeu.

| morningstar a răspuns:

Da.

| Musique a răspuns:

Nu.
În dex scrie clar MOÁRTE, morți, s. f. 1. Încetare a vieții, oprire a tuturor funcțiilor vitale, sfârșitul vieții; răposare; deces.

Să presupunem că există rai/iad.Nu trăiesc acolo.Nu pot numi viață ceea ce se întâmplă dincolo de moarte.

| Broadband a răspuns:

Da? de unde stiti? eu personal nu cred

| venusdoom a răspuns:

Raspunsul e direct proportional cu religia pe care o ai.

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Nu cred dar ar fi fain a ma duc in Rai, Iad ori in alta parte.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

| dany3la a răspuns:

Da

| DracoMalfoy a răspuns:

Da.

| NoShit a răspuns:

Da, descompunerea în pământ şi mâncarea pentru viermi. Dacă consideri viaţă asta.

| RAY a răspuns:

Sunt convins 100% ca nu exista viata dupa moarte si ca este imposibil sa fie asa ceva, ne nastem -traim -murim asta e ciclu vietii il accepti sau te minti ca mai urmeaza ceva e alegerea ta

| Mn0 a răspuns (pentru RAY):

Sunt 100% convins ca exista.....pana nu vezi nu crezi...te inteleg asa eram si eu inainte

| RAY a răspuns (pentru Mn0):

Tu ai murit si ai inviat

| OOOLEOOO a răspuns:

Eu cred ca moartea este doar o iluzie care poate sa scunda ceva.

| Delicacy a răspuns:

Eu sunt nemuritoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred si in Rai/Iad si in reincarnare

| xBya a răspuns:

Nu exista. Altfel, cei morti ar fi incercat de mult sa reintre in legatura cu lumea din care au plecat. Atata vreme cat corpul e indispensabil spiritului, acesta din urma n`are cum sa`si ia zborul pur si simplu din trup.
De ce? Te`ai gandit sa-ti iei adio de la viata si te`ai oprit dintr-o data intrebandu`te daca n`o sa dai de alta?

| emi1998 a răspuns (pentru xBya):

'Sufletul' reprezinta o unitate de energie libera refolosibila nu dispare ci doar se recicleaza.

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Cam greşită exprimarea...Atunci când mori nu mai eşti viu.Nu mai trăieşti.Mai corect ar fi "Exista ceva după moarte?".

Da, cred că există. Pentru că na nu poţi rămâne într-o stare continuă de somn(sau poţi?thinking ). Ştii momentul ăla când dormi şi nu ai vise.
Oricum oh go on

N'seara!

Răspuns utilizator avertizat
| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns (pentru ITstul):

Nu ştiam asta thinking

| guardian18angel a răspuns:

Intrebarea ta nu are un raspuns concret ci doar puncte de vedere.

Unii spun ca nu exista viata dupa moarte, ci doar nimic.

Altii spun ca ajungi in Rai, sau in Valhalla sau in Campurile Elisiene, sau in Purgatoriu si asa mai departe.

Altii spun ca te vei reincarna intr-o alta persoana sau un animal.

Eu personal nu cred ca exista viata dupa moarte, dar nu pot dovedi asta, cum nici altcineva nu poate dovedi contrariul...

Trebuie doar sa crezi ceea ce ti se pare logic happy

| roxkiss a răspuns:

Eu cred ca da, pentru ca exista ceva magic in viata noastra, nu vreau sa cred ca suntem doar niste milioane de celule.

| scrisoarededragoste a răspuns:

Da există viaţă după moarte! O viaţă corectă bună sau rea, cu limină sau întuneric, scrâşnirea dinţilor sau pace.

| Rooobi a răspuns:

Da exista.

| Klews a răspuns:

Da.
Odata, am cazut intr-un lac si m-am inecat. Parintii m-au gasit si nu respiram. Nu am simtit nimic. Totusi, dupa putin timp, m-am trezit, si eram o camila. Deci, da, cred.

| emi1998 a răspuns (pentru Klews):

Realizei ca asta e o transpunere a creierului tau aflat pe moarte la fel ca si luminita alba...

Răspuns utilizator avertizat
| Klews a răspuns (pentru ITstul):

Am glumit. Da, eu cred in reincarnare. Am talent la desen si, din cand in cand, desenez portrete la intamplare. Macar o ruda recunoaste acea persoana din portret. Ciudat, nu?

| andrei a răspuns (pentru Klews):

Incearca sa fabulezi ceva mai credibil.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Klews):

Eu cred ca te-ai trezit Capra si a inceput sa-ti placa.winking laughing laughing laughing

| Dangel a răspuns:

Da.'Moarte'' adica ne mutam de pe lumea asta in Rai sau in Iad, intr-un fel.Deci exista in mod clar viata dupa moarte.

| emi1998 a răspuns:

Nu,cel mai probabil dupa moarte sstai intr-o negura totala iar dupa un timp renasti, neavand nici o memorie.

| Alex11221122 a răspuns:

Da! Pentru ca dupe ce un om moare el se plimba cand vrea el prin planeta.Asa este! Daca o persoana draga tie moare, ea este langa tine tot timpul.

| inna07 a răspuns:

Vom vedea...

| Devonys a răspuns:

Yuhu!

| Mereoleacădeusername a răspuns:

Da. Viata vesnica big grin

| SynZeSaseTri666 a răspuns:

Eu cred ca exista. Budistii spun ca dupa moarte sufletul se uneste cu universul...in asta cred eu nu in prostiile cu dzeu si toate basmele alea

| Elmma9 a răspuns:

Da.

| Ghiti2011 a răspuns:

DA da nu i-as spune chiar viata dupa moarte.Eu cred in Dumnezeu si in tot ce spune el de multe ori parca mintea mea inceteaza sa mai creada doarece nu vad semne dar parca inteleg intun fel de ce ne-a creat dumnezeu Cei ce nu cred pot sa tina cu majoritatea savantilor care spunand ca totul e facut din protoni electroni si neutroni si nu pot sa explice de ce eu gandesc si o piatra nu LOGIC lumea e un infinit de chesti un om nu poate spune niciodata nimic despre ea cu perfectie