| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti, mai exista ceva dupa moarte sau doar void?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu stiu daca e ceva sau nu, dar nu cred ca exista after life, de ce sa existe doar pentru noi? si noi facem parte din regnul animal desi cu ce suntem noi mai deosebiti fata de alte animale? cu egoismul si ipocrizia de care dam dovada da

| Violleta2022 a răspuns:

Si noi cum am putea stii?
Ce, s-a intors cineva dedincolo, sa ne spuna?

| JustAskingBruh a răspuns (pentru Violleta2022):

Am zis doar daca crezi. Nu am cerut dovezihappy

| Violleta2022 a răspuns (pentru JustAskingBruh):

Nu cred nimic, pana nu vad cu ochii mei!

| T0T a răspuns:

Cred în void main().

| Caro34 a răspuns:

Da: amintiri frumoase, oameni care te plang, daca ai fost un OM, novici care iti vor continua drumul, bucurie pentru cele lasate etc. In rest... fa-i bine cat mai mult, ai credință, iubire, speranta, rabdare si lupta! Numai bine!

| Skippy223 a răspuns:

Cred ca particulele din care suntem compusi vor ajunge sa formeze alte organisme din care vom face parte. În principiu, ne moare constiinta, dar particulele din care suntem formați vor continua sa existe.

| AFivia a răspuns:

Nu cred că viața aceasta o trăiești degeaba.Cred că după viață există ceva mult mai fascinant (asta dacă trăiești frumos)!