| anonim_4396 a întrebat:

Ce dorinte trebuie reprimate, ce dorinte trebuie implinite?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Dorintele negative trebuie reprimate! Dorinta de a face rau altora sub orice forma, orice dorinta care duce la incalcarea vreunei legi chiar daca aparent nu pare ca e ceva rau, faptul ca furi statul e bine pentru ca si el fura de rupe, dar duce la posibila pedeapsa a ta, si deci nu e bine,
Mai trebuie reprimata si dorinta da a-ti face rau singur (apare in depresii, dar nu doar), si implinite alea pozitive oricare ar fi ele, de la cariera, sentimente pana la fantezii sexuale, orientare sexuala. Alea care sunt posibile trebuie indeplinite, nu conteaza ce zic altii, ce rad altii sau altceva, cont sa fi fericit.

| SERIALS a răspuns (pentru Mosotti):

Frumos raspuns.

1 răspuns: