| anonim_4396 a întrebat:

Ce e dincolo de univers?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Alt univers.

| RoCkKiD a răspuns:

Nimic dupa taxonomiile noastre. Imagineaza-ti unversul ca fiind un balon care se umfla dar inainte sa ajunga extinderea intr-un anume loc nu exista nimic ce noi sa putem percepe/masura.

| Catrice a răspuns:

Un alt univers. Și în spatele lui un alt univers din spatele altui univers.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceva, încă nu se știe ce.

| 6684464 a răspuns:

Nimic, sau tot Univers in functie de perspectiva pe care o ai referitoare la cuvantul "univers".

| MValentin a răspuns:

Spatiu vid, ceva in care nu exista nimic. Luand un exemplu, intre tine si telefon nu se afla nimic altceva. (dar luand in considerare se afla oxigen, dioxid de carbon praf etc). Si cum o teorie spune ca universul este intr-o continua extindere. Deci acel spatiu vid va fi candva ocupat de anumite,, lucruri,,.

| Stropdeploaie a răspuns:

Dumnezeu!

| Diclordifeniltriclormetilmetan3 a răspuns:

Pai dupa mintea mea de copil de 12 ani M mai multe cariante:ori ca un nimic, ori caun alt univers, ori ca poate universul nostru sste absorbit de o caura neagra uriasa in care suntem de mult timp si in acest univers se formeaza alte gauri negre unde sa se afle alte universe. Dar... sunt doar un copil, nu am de unde sa stiu

| SG1995 a răspuns (pentru Diclordifeniltriclormetilmetan3):

Gramatica kiddo, gramatica.