| Yosefin a întrebat:

Ce efecte au drogurile asupra organismului?

Am vazut ca majoritatea care se drogheaza vor sa se sinucida. Nu inteleg de ce? ce simte?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prea multa dopamina duce la depresie

| jon987654321 a răspuns:

Asupra organismului nu au efecte bune normal... faci diverse boli acum in functie de droguri, nu prea se sinucid ce'i care i au droguri ca oricum mor de boala si am zis in functie de droguri efectele le are fiecare drog aparte, de la cannabis care esti chill pana la heroina, crack, praf care o iei razna.un joint poti fuma linistit de maria.vei fi euforic.

| silvya1 a răspuns:

Depinde de droguri. Există și droguri care nu dau dependență, și au potențialul de a fi folosite în diverse terapii. Astea sunt drogurile psihedelice-halucinogene

| Arthurik a răspuns:

Eu am fost drogat si am vrut sa ma sinucid din cauza depresiei acute pe care o aveam. M-a ajutat clinica de psihiatrie si pastile care m-au facut sa.ma.ingras pana la 122 kg. Deci, e ca alcoolismu, unii incearca si nu devin dependenti, altii o iau razna. Cat despre simt, simteam ca.viata n-are sens, ca-s cel mai mare ratat din lume si ca totul este distrus, ca trebuie sa mor. Cam asa.