| anonim_4396 a întrebat:

Ce este mai matur in viata sa accepti realitatea sau credinte care iti ofera un confort psihic?

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Preferential sa stai pe credinte ca sa ai confort psihic, ca pana la urma conteaza sa-ti fie bine, nu conteaza calea. Dar un om matur si inteligent din pacate vede realitatea fara sa vrea si nu poate sta pe credinte nici daca ar dori, deci ii este mai rau din pacate. Daca realitatea nu ii este favorabil, evident.

| Theo94 a răspuns:

Sa accepti realitatea asa cum este, ca nu totul este cum ai vrea sa fie sau varianta care iti place tie mai mult.