| aabaaab3278 a întrebat:

Ce este pentru voi infinitul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și prostia umană (Einstein) laughing

17 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Radical din (infinit la a doua).

| NOBODY a răspuns:

Consider că există 2 tipuri de infinit: un macro-infinit, și unul microscopic. De cel cu prefix 'macro' ați auzit și se referă la Univers, în general. Micro-infinitul înseamnă posibilitatea ca până și în cele mai mici obiecte să existe alte particule mai mici - materie, substanță, celule, atomi, înveliș electronic, nucleu, neutroni, protoni, quarks și așa mai departe. Ăsta-i un alt infinit pentru mine.

| ioandreii a răspuns:

Infinitul este un cerc al carui centru este peste tot, iar marginile nu sunt nicaieri.

| T0T a răspuns:

Ceva fara sfarsit, ceva mult mai mare decat cel mai mare lucru la care te poti gandi.

| RobertMoon a răspuns:

Pentru mine infinitul este TIMPUL, nu are sfarsit se repeta iar si iar si nu poate fi oprit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și prostia umană (Einstein) laughing

| Teardrop a răspuns:

Prostia umană.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Spatiul,energia.

| a3e6u9 a răspuns:

Infinitul e un concept care nu corespunde realității, nimic nu e infinit.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Infinitul e o ne-determinare. E intuibil cateodata, dar nu-l poti masura...

| LiviuBz93 a răspuns:

Totul este finit

| TrololollPrettyDevil a răspuns:

Pe mine cuvantul "infinit" ma duce cu gandul la Univers. happy

| AndyAnonim a răspuns:

Infinitul este un concept, conceptul ca la orice numar mai poti adauga 1 si inca 1 si tot asa

| saluttpu123 a răspuns:

Sincer nu prea cred eu zic ca toate chestiile se termina odata si universul la fel dupa parerea mea!

| HappyGeo a răspuns:

Nesfarsitul!!

| Ciubotaru_Alex_2001 a răspuns:

Un obiect care nu are capete nu are lungime nici inaltime nici latime. Pe scurt ceva gen o dreapta

| IonitaIlie a răspuns:

Http://www.wattpad.com/......elul%27%27 poate va place si intelegeti ceve din ce am scris aici, evitati sa corectati greselile de gramatica.