| totElodia a întrebat:

Ce este toleranta, din punctul vostru de vedere?

11 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu cunosc decit toleranta la reguli morale.

| Zangetsu a răspuns:

A trece cu vederea peste anumite evenimente. te injura unu, dar tu il tolerezi de exemplu...

| Purgatoriu a răspuns:

Sa suporti toti handicapatii

| Remus82 a răspuns:

Ingaduinta,rabdarea fata de oameniwinking

| conu a răspuns:

Pot fi tolerant persoanele cu bun simt și decenți.

| cuore a răspuns:

A trece cu vederea anumite persoane desi nu le agreezi.

| baal24 a răspuns:

Noua religie a vestului.

| revelatia2003 a răspuns:

Sa fii iertator, sa treci cu vederea anumite lucruri.

| IustinianMan a răspuns:

Petre Tutea: "Eu am dreptate si tu n-ai! Dar pentru dreptul tau de a nu avea dreptate eu sunt gata sa-mi dau viata!"

| kapssa a răspuns:

Toleranta = a accepta pareri si comportamente diferite ale oameniilor din jurul nostru happy

| marialuana a răspuns:

Toleranta in opinia mea este secretul iertarii...fiind tolerant acumulezi mai putine resentimente. Toleranta este puterea pe care o au anumiti oameni de a nu reactiona la atitudinile negative ale celor din jur.De a-i accepta asa cum sunt.