| alina1827 a întrebat:

Ce fel de sfirsit ati vafe voi la nuvela " Dincolo de Nisipuri " de Fanus Neagu?

3 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Da, imi plac vafele.

| madu1295 a răspuns:

Pai poti sa zici ca-n cele din urma cand Susteru a vazut ca nu mai e nimic de facut, ca tot drumul a fost in zadar, a renuntat la ideea lui de-a merge dincolo de nisipuri, acceptand infrangerea! Acum nu stiu, asta tine de imaginatia ta.

| тeddyвeαr a răspuns:

Asta ne-a intrebat si pe noi profa, deci:
Eu as fi vrut ca nuvela "Dincolo de Nisipuri"de Fanus Neagu sa nu se termine asa. As fi vrut ca Susteru sa gaseasca din cele din urma apa si sa isi salveze satul devastat de seceta.
mai vezi si tu T.T