| Lara1211 a întrebat:

Ce fructe si legume din Moldova pot fi considerate exotice in alte tari?

Răspuns Câştigător
| AstonMartin a răspuns:

Fara gluma, corcodusele (zarzarele).

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Strugurii, dar numai ce rezulta din ei.

| Dumnezău a răspuns:

Betivele alea de prin Negresti, jud.Vaslui,care nu pica nici dupa cinci litri de vin. A' dracului femei! Dar sunt legume, cu privire la ce scot pe gura, ca-s proaste ca noaptea.Valabil si cu unele de prin Botosani sau Vrancea. Exotic de proaste unele, si exotic de rezistente, le bati cu ranga, si nici nu scancesc fetele.

| Woodenpints91 a răspuns:

Dudele

| SMarius a răspuns:

laughing de cand Moldova produce citrice, banale, avocado, ananas?