| LifeIsHard a întrebat:

Ce imi puteti spune de 2012? Chiar va veni sfarsitul lumii cum spun altii? Vom muri? Care sunt cauzele explozerilor solare, cutremurele din china? Nu credeti ca de la atatea nenorociri care apar in fiecare zi nu se va produca apocalipsa? Daca mai stiti mai multe noutati despre 2012 scrietimile aici. Buncarele de care spun toti ca ne vor salva in 2012, pot fi si ele distruse chiar daca sunt sub pamant? Uni vor murii iar altii vor supravietui? Dece? Eu cred ca cei care vor muri sunt oameni rai si cei care vor trece peste sunt buni! Poate fi explicatia! Si viermele cu dinti, si explozia solara, si furtunile, A NINS IN AFRICA, pentru prima oare pe lume la polul nord s-a topit gheata de caldura! au murit o groaza de ursi polari din cauza asta, cutremurele de 9, 5 grade din China si tot restul nu va pun pe ganduri? Funda + Vot pentru cine imi da mai multe noutati despre 2012 si va rog sa imi spuneti parerile! MSSSS pa! funditaAAAAAA.

Răspuns Câştigător
| tsevaoth a răspuns:

Nu stiu daca tu cauti un raspuns din punct de vedere uman sau divin,dar daca ai vrut si opinia bibliei,pentru ca numai si numai de acolo au auzit oamenii de Armagheddon unde Dumnezeu poarta un razboi final cu toti cei ce i se impotrivesc, trebuie sa stii ca intotdeauna dar intotdeauna si poti sa citesti si tu in biblie ca razboaiele pe care adevaratul Creator le-a poruncit sau El a adus vreo catastrofa, intotdeuna au fost SELECTIVE si nu facute sub impulsul maniei sau a ceea ce intelegem noi oamenii ca fiind orbi de manie.Desi aceste semne pe care si tu le mentionezi sunt o dovada sau formeaza un semn complex al zilelor din urma,totusi Biblia spune ca acea zi va veni pe neasteptate mai mult adauga ca "atunci cand vor striga pace si securitate atunci va izbucni un necaz cum nu a fost nici de la intemeierea pamantului si nici nu va mai fi"'. Si mai poti sa adaugi aici si razboaiele din zilele noastre,degradarea morala a oamenilor,terorismul, foametea, instabilitatea politica si monetara a lumii etc.Un milion de motive ca Dumnezeu sa instaureze un nou sistem mondial.

23 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu stim cu exactitate cand va veni, dar iti spun sigur ca traim vremurile apocaliptice.Vezi pe google,,Confesiunile zguduitoare ale unui mason de rang inalt care este invins de boala,, face o dezvaluiri fiind cuprins de remuscari, ce urmeaza sa se intample in anul 2012.Toate acestea sunt in conformitate cu Cuvantul lui Dumnezeu.

| FucktheSystem a răspuns:

@Woodenpints, aveam programat atacul nuclear în 2012? Eu credeam că-i în 2013 straight face

| Skylar a răspuns:

Si nu s-au mai intamplat cutremure, explozii solare(astea se propaga din 5 in5minute),schimbari climaterice? De ce vezi moartea omenirii asa o catastrofa? Imagineaza-ti cum s-ar reabilita pamantul fara oameni.Dar din pacate pentru natura nu o sa se intample asta.Renunta la frica asta excesiva de moarte ca oricum o sa mori.

| MagicSmile7 a răspuns:

Sunt multe, google iti ofera toate ipotezele stiintifice.Vor fi cu siguranta catastrofe pentru ca mergem spre un sfarsit, dar sfarsitul lumii nu va fi in 2012. (pentru unii sfarsitul le face semn si acum...).

| MajorAsshole a răspuns:

Nu se va intampla nimic in 2012, nici in 2100 nici in 3000 si nici in anul 30000... voi chiar nu intelegeti ca pamantul asta nu are cum sa moara asa repede? STATI CALMI oameni buni. si, ionica2000, scuza-ma, dar daca tu crezi ca, in eventualitatea unui "sfarsit al lumii" o sa moara doar "oamenii rai" nu pot sa-ti spun decat ca esti CEL PUTIN naiva si puerila. Cati ani ai? 12, 13?

| Laura a răspuns:

Clar, viermele cu dinți este un semn al apocalipsei. laughing))

| Dina a răspuns:

Toate aceste intimplari nu sunt indicii ca in 2012 va fi sfirsitul lumii, ca el "a fost" si in 2000, si in 2002, dar cum vezi traim si in ziua de azi.Nu prea cred in sfirsitul lumii.Si,aici depinde care 2012 pentru ca la noi este\se considera anul 2012 dar la evrei anul 199si ceva...deci fa-ti concluzii, care 2012?

| darkrider a răspuns:

Au mai fost si inainte mari catastrofe naturale, si minune, inca mai traim.
Sfarsitul lumii nu-l poate prezice absolut nimeni, numai Dumnezeu!
Si sa iti spun si parerea mea, nu cred ca sfarsitul lumii va fi asa cum este prezentat in filmele de la Hollywood. Nu cred ca vor cadea meteoriti, nu vor fi cutremure, nici inundatii... Nimeni nu stie cand va fi si cum va fi, asa ca stai fara nicio grija, cand va veni vei vedea.

| Pisoiul a răspuns:

Asa s-ar prevesti caci in 2012 va veni Iisus Hristos pe pamant si ii va lua pe cei buni la cer si pe cei rai ii va lasa pe pamant.In orice caz am citit undeva ca apocalipsa se amana cu 50-100 de ani asa au prevestit maiasi deci e bine atunci eu voi muri la 70 de ani.Scrie pe net Apocalipsa CanCan sa vezi.Nu se stie nimeni nu poate sti cand va veni Apocalipsa dar un lucru e sigur! Ca Apocalipsa tot va veni Mantuitorul nostru Iisus Hristos tot va veni mai devreme s-au mai tarziu.Nici eu nu sunt sigur de ceea ce spun.

| Ichigo a răspuns:

Mai, 2012 asta e doar o porcarie, au trecut si mayashii 2012 in calendarul lor ca semnificand ceva... acum toti interpretam ca si sfarsitul lumii... ( desii eu cred ca va fi doar inceperea unei inversari a polilor magnetici dar in fine). poate ca au prevazut altceva cine stie. o reducere la Kenvelo sau un nou model de Robot japonez. sau poate pe Dan Diaconescu ca Presedinte al Romaniei. dar sfarsitul lumii, putine sanse

| Bailey a răspuns:

Eu iti zic sa nu te mai gandesti la asta. Nu te mai gandi ca vom muri in 2012 si alte chestii din astea... Tu traiesteti viata atat cat o mai ai. Nu te mai gandi la moarte. Fi fericita pana in ultima clipa.winking Funda? :*

| andra_9585 a răspuns:

Eu cred ca-i o prostie, nu m-am prea documentat de 2012 pentru ca nu cred, gandeste-te de cand zic oamenii ca vine sfarsitu si cat au amanat pana acum.S-ar putea sa fie aproape, cum zici tu ca se intampla multe in ultima vreme, dar cu siguranta nu in 2012. Intai sa vina aia cu cipurile 666, in fine mai multe informatii despre sfarsit gasesti in apocalipsa.

| Ouster98 a răspuns:

Am o sursa de incredere: http://www.descopera.ro/......te-in-2012 o stiu pe fata care a scris asta. Sper sa iti fi fost de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit Ionica!
Singurul sfarsit care se apropie este cel al lipsei de educatie, substanta cenusie. exact, prostia ne omoara.
Mai iesi pe afara nu maqi sta mult pe net, stai pe siteuri porno?

| BogdyBogdan a răspuns:

Esti copil mic daca crezi astfel de lucruri.trebuia sa murim cand ne inghitea gaura neagra laughing

| EcstasyW a răspuns:

Nu astea is prostii

| XxAndreiMasterxX a răspuns:

In legatura cu calandaru mayasi ma voi nu v-ati intrebat ca poate atunci se sfarseste anul si vine unul nou ca la noi si din intamplare lau gasit pe acela si nu au mai gasit unul nou big grin

| LifeIsHard explică:

Va multumesc pentru toate raspunsurile! happy Dar raspunsul lui tsevaoth a fost mai bun!

| Nicu_6664 a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni sfarsitu lumi doar Tatal din Ceruriwinking nu crede toate prostilehee hee... probabil ai vazut de curand filmu 2012hee hee si ti`o intrat in cap ideea asta prosti...tongue

| SoSecret a răspuns:

Apocalipsa daca va veni vor muri oameni buni si cei rai daca traiesc Dumnezeu ii va lasa sa se chinuie,deci nu-ti fa griji ca eu nu cred(da mai facut sa ma speri,,, ce tia trecut prin cap de toate astea,,, cred ca din cauza ta voi avea cosmaruri la poker!)

| akira98 a răspuns:

Da, normal ca toate acele lucruri se intampla + multe altele... bineinteles deoarece universul este viu planeta noastra este vie totul in jurul nostru traieste (exceptand obiectele facute de noi) Eu nu cred ca D-zeu ar creea aceasta planeta si tot universul ca dupa nu stiu cati ani sa o distruga, singurul care stie cand este EL, noi nu avem de unde si nici nu avem nevoie sa stim. Eu zic sa nu te mai gandesti si sa-ti traiesti viata pentru ca daca va veni un sfarsit de lume cat de curand...sunt sigura ca vei sti atunci happy fundita?:*

| onlygodcanjudgeme a răspuns:

Nu vom muri! a fost o greseala a calendarului maias! stai calma!

| matryoshka a răspuns:

Din pacate, nu cred ca este asa usor raspunsul care il astepti!