| RAY a întrebat:

Ce importanta are orgasmul in procreare ma refer strict la femeii, as vrea raspunsuri stiintifice nu aberati

21 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Hai mai ca-i asa de simplu!
Orgasmul este responsabil pentru eliberarea unor hormoni, substante care inhiba starile de anxietate, oboseala, stresul si ajuta clar metabolismul, sistemul imunitar, regleaza menstruatia etc. marind evident probabilitatea de a ramane insarcinata.
O astfel de femeie emana sanatate si echilibru fizic, are un libido mai mare si, cum pofta vine mancand, fiecare nou raport sexual finalizat cu orgasm sporeste sansele de a concepe.

| RAY explică (pentru Leocerba):

O explicatie buna, dar nu uita ca prin penetrare putine au orgasm

| Leocerba a răspuns (pentru RAY):

Pai,vezi? Cele care au orgasm mai vor si deci sporesc sansele de a procrea. Cele care nu au orgasm nu stiu cand sa se opreasca laughing si, continuand, sporesc sansele de a procrea.

| RAY explică (pentru Leocerba):

Tu ai multe sau ptine?

| Leocerba a răspuns (pentru RAY):

" as vrea intrebari stiintifice nu aberati "

| sticla09 a răspuns (pentru Leocerba):

Pai pe plan stiintific, sigur ca da. ce, tu nu stii? se face un studiu in marea britanie asupra femeilor cu cerbi la avatar.

| MeScorpion a răspuns:

Procreere, in primul rand si in al doi-lea nu are, tu esti o aberatie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MeScorpion):

Http://dexonline.ro/definitie/procreare

| Lynnfield a răspuns (pentru MeScorpion):

În orice fel posibil, omul nu poate fi o aberaţie, este o jignire prost formulată avănd ca şi scop atragerea atenţiei spre răspunsul tău mediocru, făra stil sau o cauză anume, dictat de animalul gazdă al propiei tale personalităţi fade!
Dacă tot eşti om procreat, de ce nu te porti ca atare?

| Zenithf a răspuns:

Orgasmul poate declansa ovulatia. Si chiar exista specii de animale, de exemplu ursii, la care fara orgasm nu exista ovulatie.

| Încrucişătorul a răspuns:

Nu am un raspuns solid, dar, mai degraba un mit: cica orgasmul, la femei, este un anticonceptional natural.

| Biggiesan a răspuns:

Dragostea e o capcană pentru perpetuarea speciei. Orgasmul are rol important în a persevera. Cu cât faci sex mai mult, speri că vei avea orgasm și crești și șansele de a concepe.

| Mădă0611 a răspuns:

Ciiiica, in timpul orgasmului se contracta niste muschi pe acolo, ei, ei imping/duc viermisorii la destinatie, sau incearca, nu e un domeniu care ma intereseaza, dar am citit undeva despre muschii aia, contractare si bla bla, asa ca asta trebuie sa fie raspunsul. thinking

| sticla09 a răspuns (pentru Mădă0611):

N-are nicio importanta, ce, n-au ramas femei bortoase si fara a atinge nirvana? au ramas, sau ce, ai vazut tu caini pe strada ca schelalaie de placere atunci cand se cotaie?
ma urmaresti? ia imagineaza-ti un caine schelalaind de placere laughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru sticla09):

Prietene, asta am citit, ala ar fi scopul.

| Seba2013 a răspuns:

La femei nu are nici o importanta.
Ele pot sa ramane gravide fara orgasm.
Noua ne trebuie orgasm, pentru a elimina samanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar sunt curios dacă există răspunsuri științifice la așa ceva. E ca și când ai întreba ce importanță are motorina pentru o mașină care merge pe benzină.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sigur exista

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dacă există atunci înseamnă că există o sursă și tu ai citit-o, iar noi, cei sceptici, habar n-avem. Prezintă-ne-o!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Am vazut aici un articol destul de interesant, ite:
http://www.7p.ro/Default.aspx?PageID=1191
Te pup!

| costelpopa94 a răspuns:

Dacă femeia nu ar obține o satisfacție în urma actului, ce intenție ar mai avea să execute acest act? Și femeile la fel ca barbați au impulsuri sexuale. Aceste impulsuri nu sunt altceva decât dorința de a obține orgasm. Ca atare orgasmul este un factor ce contribuie in perpetuarea speciei.
Bine, astazi nu mai este valabil, datorita noilor modalitati de evitare a procreari