| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cand te uiti la ceas si este 11:01? In categoria superstiti.

Răspuns Câştigător
| Trinitas a răspuns:

La 11:59 inseamna ca cineva te insala, la 11:00 inseamna ca cineva te iubeste, iar la 11:01 inseamna ca te iubeste si mai mult.

28 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nimic, în afară de faptul că te-ai uitat la ceas la 11:01.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Că te înșeală!
http://www.superstitii.ro/modules/news/article.php?storyid=44
Pa, pa.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu stiam ceva de genu:
daca te uiti la ceas cand e fix te iubeste, daca te uiti la si un minut, te iubeste si mai mult happy

| ΔH a răspuns:

Inseamna ca a trecut un minut dupa ora 11.

| houyhnhnm a răspuns:

Inseamna ca ai depasit cu o ora si un minut ora la care trebuia sa te culci.

| AmandytaErhan a răspuns:

Inseamna ca ai intarziat cu o minuta.

orele fixe au o semnificatie poti cauta pe google daca nimeresti vreo una, dar daca a trecut o minuta nu inseamna nimic deja

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Asta nu inseamna nimic. sora mea mai mare imi zicea intotdeauna ca daca e 00:00 sau, de exemplu, 13:13, inseamna ca te iubeste cineva. big grin

bafta ^^

| William a răspuns:

Daca esti jucator de metin si este miercuri inseamna ca e mentenanta.

| Dragon01 a răspuns:

La mine inseamna ca o sa ma taie de la salariu, ca am intarziat la muncahappylaughinglaughing

| Shine_1620 a răspuns:

Vine ora de culcare pentru copii. happy!

| popclaudiu45 a răspuns:

Se spune ca te-ar ura persona pe care o iub u

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din categoria superstiţii, se spune că te iubeşte un blond. Sper că nu crezi în aşa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai intarziat un minut nu inseamna nimic eu nu cred in superstii si te sfatuiesc sa faci la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| IustinaSiAtat a răspuns:

La si 59 inseamna ca te place un brunet
la fix te iubeste :X
si la si 1 minut te place un blond
sper ca team ajuatatwinking
fundita?batting eyelashes

| opium a răspuns:

11:01 -esti o diva,esti cea mai faina, te iubeste cu disperare, isi da viata pentru tine.

| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
Eu ştiam că la şi un minut înseamnă că te înşeală.
Pa, pa.

| bluuuu a răspuns:

Nu stiu laughing intreab-o pe bunica.

| maddyyyyy a răspuns:

11:00 (te iubeste)
11:01 (te iubeste si mai mult)
11:59 (te inseala) big grin big grin

| CaleMercury14 a răspuns:

Asta inseamna ca cineva se gindeste la tine

| Nana18 a răspuns:

Inseamnaca are alta daca e 59 e gelos iar fix te iubeste

| Iuliana944 a răspuns:

Buna!, sa luam un exemplu, cand te uiti la ceas si e "11:00" se zice ca te iubeste, iar daca te uiti la "11:01" se zice ca te iubeste si mai mult.eu asa stiuwinking

| kalmizen a răspuns:

Cineva te doreste.

| 766544 a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva trebuie sa simti tu ca te iubeste cum simt eu happy

| aldea47 a răspuns:

Ca barbatul te inseala, dar nu lua asta in seama

| aldea47 a răspuns:

Ca barbatul cu care esti te inseala, dar nu lua asta in seama

| ZuzuDreamer a răspuns:

Buna.Eu zic ca la 11:59 te inseala (cica sunt doar superstitii dar mie chiar mi s-a intamplat :O...) la 11:00 te iubeste sau depinde poti sa te uiti pe acest link ce inseamna fiecare ora fixa:http://www.cumsaorice.ro/......2-12.html; si 11:01 te iubeste si mai mult sau te doreste :) :X byee

| Dumitraşcu_Bianca_Loredana_2000 a răspuns:

Eu știu că la fix te iubește iar la 01:01 te urăște explicația fiind că aștepți cu nerăbdare să vină fix-ul iar când trece se zice că nu-i mai pasă. Sper să te ajute ❤