| Ioana_Alexandra_2001_Iqdr a întrebat:

Ce înseamnă dacă o persoană evită contactul vizual?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca se uita in jos, atunci este persoana rusinoasa, timida.
Daca se uita lateral si/sau sus, alternativ, atunci evita subiectul si/sau e plictisit ori nu spune, il/o deranjeaza adevarul.
Conteaza si restul gesturilor periferice, contextul, etc.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate ascunde ceva de tine, minte, este timida, rusioanasa, este relativa chestia

| Mayhem666 a răspuns:

Inseamna ca evita contactul vizual rolling on the floor. De obicei din cauza timiditatii, sau ca nu vrea sa se uite la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se uita in jos este timida, daca se uita pe langa si cauta un punct de interes e plictisita de discutie.

| Ionescu_Alexandru_1997 a răspuns:

Inseamna ca esti Urata Si jegoasa

| Raven5 a răspuns:

Înseamnă, de cele mai multe ori, că este timidă happy

| Raven5 a răspuns:

Inseamna, de cele mai multe ori, ca este timida

| ioana290195 a răspuns:

De cele mai multe ori persoanele care evita contactul vizual se confrunta cu o imagine proasta de sine sau cu timiditatea! happy