| juniper a întrebat:

Ce inseamna Deja Vu?

Răspuns Câştigător
| alexam a răspuns:

Deja vazut. E ca si cum ai mai fi trait odata exact aceleasi momente. Te simti ciudat, parca ai fi visat inainte sa se intample lucrul respectiv, cam asta este. Si eu am destul de des deja vu- uri, dar nu neaparat cu momente importante. Poate fi si cand intra un client in magazin, cum arata si ce spune, sau orice altceva de genul. La mine un deja vu dureaza maxim 15 secunde, e ca un flashl, dar stiu ce traiesc chiar in acele momente ( faptul ca am un deja vu - nu imi dau seama mai tarziu, sau din astea )! Sper sa iti fie de folos, sau sa intelegi ce si cum...

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Acum ma uit la Michael, intra la raspunsurile mele cu fundita pe codita... si ai sa gasesti raspunsul!

| Jonsdottir a răspuns:

Deja Vu este senzaia aia cand crezi ca ai mai vazut aceeasi scena si acum mult timp... sper ca intelegi ( din nou de la mine? laughing )

| Jonsdottir a răspuns:

Senzatia*

| hândel a răspuns:

Eu stiu de la scoala ca vine din lb. Franceza "deja vazut". Asta inseamna si cred ca-ntelegi ce vrea sa spuna.

cami
| cami a răspuns:

O stare pe care ai mai trait-o o data.

| ellene a răspuns:

Deja vu-ul e ca o revelatie happy atunci cand intalnesti o situatie, te trezesti in mijlocul unei conversatii, vezi pe cineva....etc. si in secunda imediat urmatoare ai impresia ca ai mai trait acel moment - deja vazut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna atunci cand zimti ca ai mai facut acelasi lucru odata tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja vazut! stiu franceza la expertie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ar putea spune de ce se intimla aceasta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O viata anterioara

| Ioana250 a răspuns:

E o senzatie parca ai mai vazut acel lucru sau actiune o data. mie mi se intampla des si uneori imi da fiori. x_x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja vazut. E ca si cum ai mai fi trait odata exact aceleasi momente. Te simti ciudat, parca ai fi visat inainte sa se intample lucrul respectiv, cam asta este. Si eu am destul de des deja vu- uri, dar nu neaparat cu momente importante. Poate fi si cand intra un client in magazin, cum arata si ce spune, sau orice altceva de genul. La mine un deja vu dureaza maxim 15 secunde, e ca un flashl, dar stiu ce traiesc chiar in acele momente ( faptul ca am un deja vu - nu imi dau seama mai tarziu, sau din astea )! Sper sa iti fie de folos, sau sa intelegi ce si cum...

| ioana1600 a răspuns:

Raspunsul l-ai primit deja :p dar stie cineva din ce cauza? sad mi se intampla foarte des...si niciodata nu inteleg de ce? thinking

| Paunas_Bogdan_1993 a răspuns:

Deja vu inseamna ca ai mai trait o dat clipa aceea

| Paunas_Bogdan_1993 a răspuns:

Ceva ce ai mai trait

Întrebări similare