| PussicatDolls a întrebat:

Ce inseamna expresia pe care am intalnit`o "Nu e sfarsitul lumii, e inceputul sfarsitului" sau ceva de genu`!
Va rog spuneti-mi!
Credeti ca va veni sfarsitul lumii >? sad

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Adica nu este chiar atat de grav.Da, va veni sfarsitul.Nu stim cand, dar este foarte aproape.

| MagicSmile7 a răspuns:

Inchipuie-ti ca privesti atent un copac de la radacini spre coroana.Asa va fi si sfarsitul, un proces de lunga durata. Raspunsul la intrebare il deduci singura.

| Dreamer a răspuns:

De obicei s-a tot prezis sfarsitul lumii intr-o anumita zi... apoi gandeste-te si tu logic cum poate veni sfarsitul lumii intr-o singura zi, sincer nu prea are cum.,, Inceputul sfarsitului'' - asta e altceva, ceva mult mai plauzibil si mai logic; asadar inceputul sfarsitului lumii este dintotdeauna...de ce nu s-a sfarsit lumea pana acum? - lumea nu merge pe baterii happy; cand va fi sfarsitul lumii? - Niciodata!,, Sfarsitul lumii '' este doar un titlu al unui meci pe care l-am castigat intotdeauna.

| NoNameJunior a răspuns:

Inseamna ca putin cate putin va veni.eu personal, nu cred ca in 2012 va fi sfarsitul lumii, cred ca va fi un fenomen, dar nu devastator.inainte eram putin speriata si cautam toata ziua informatii despre apocalipsa.dar m-am gandit:,, ma, asa au spus si in 2000. poate va fi un fenomen, dar nu apocalipsa!".

| oanaX a răspuns:

Odata si odata ve veni si sfarsitul lumii fie ca va fi o noua glaciatiune un meteorit o explozie poluare sau alte. cer e ca nimeni nu stie cand o sa vina decat Dumnezeu, se spune ca este inceputul sfarsitului deoarece s-au produs prea multe schimbari ciudate de exemplu temperaturile ciudata( azi ger, maine 16 grade)si de asemenea poluarea a facut ca razele uv periculoase sa patrunda mai rapid in atm. noi toti vom duce pamantul spre sfarsithappy

| CaroliFlorin a răspuns:

Cutremurele si tsunamurile au aparut in Japonia. Au aratat la televizor ca in Italia un oras a cazut si 1000 si ceva de oameni au murit si poate veni si in Romania. Acum ce-o vrea Dumnezeu, dar cred ca uni oameni din lume stiu cand va veni si in ce data.

| Biologie a răspuns:

Stai linistita nu iti face griji nu va veni nici un sfarsit al lumii si poate un nou inceput pentru toti.

| marialuana a răspuns:

Eu consider ca anul 2012 este sfarsitul.Dar nu sfarstiul vietii.Consider ca va fi sfarsitul lumii pe care o traim acum.Priveste in jur, lucrurile merg din ce in ce mai greu.totul e ca un haos. Atat de multa nehotarare si frica peste tot, nimeni nu mai stie ce urmeaza sau ce sa faca, oamenii nu mai stiu ce vor, sau ce sa mai creada despre tot ce se intampla.si, Da! acestea trebuie sa se sfarseasca. 2012 va fi sfarsitul acestei suferinte continue si totodata un nou inceput.mult mai luminos as spune eu. Poti cauta informatii despre 2012 dar gandeste fiecare informatie inainte de a spune ca e reala, altfel te-ai putea speria mai rau...Ai incredere ca totul va fi bine si asa va fi, deoarece noi avem capacitatea de a atrage evenimente prin gandurile si emotiile noastre.

| decepticon123 a răspuns:

Inseamna ca lumea nu mai are mult de trait dar ii o minciuna am citit in biblie si zice clar ca sfarsitul este in 2078