| CryChristiAN a întrebat:

Ce inseamna pentru tine viata? Cum traiesti tu viata? Poti considera viata ca un joc, cu bune si cu rele? TU traiesti clipele vietii?

Răspuns Câştigător
| Faster2010 a răspuns:

In primul rand, viata este un dar si trebuie pretuit. Fiecare isi alege destinul...ca sa zic asa big grin. Dar un lucru este sigur, orice clipa trebuie traita la maxim, niciodata nu stim ce se afla dupa "colt". Si nu stiu daca poate fii considerata un joc pentru ca doar 1 viata ai...de ce sa-ti bati joc de ea? Pot spune ca viata da multe palme (din proprie exp) dar trebuie sa ai ambitia si determinarea sa te ridici si sa treci peste. happy
Deci in concluzie, trebuie sa ne bucuram de viata!

6 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Traiesc viata cu gandul la vesniciewinking
Sanatate...

| Musique a răspuns:

Dacă viața ar fi un joc, de ce nu putem avea 3 sau 4 șanse?
Și clipa, o trăim cu toți, depinde de cum o tratăm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu o consider un joc. Eu iau viata in serios. Altfel, se numeste iresponsabilitate.

| 000MadMAX000 a răspuns:

Numele meu iti raspunde la intrebare.

| vampir004 a răspuns:

Fiecare om isi traieste viata in felul sau

| princess97 a răspuns:

Pai. viata pentru mine inseamna libertate intr-un fel. Depinde, poate fi si un joc. Fiecare clipa trebuie traita la maxim!