| AvalohAlyn a întrebat:

Ce inseamna sa fii un om SIMPLU? Dupa voi.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Un om cu cracter si onoare un om modest dar gospodar, un om de valoare.

| alex15ccc a răspuns:

Nu sunt un om perfect, dar sunt un om simplu, un om sincer.
Se mai întâmplă să greșesc, să am nevoie de puțin răgaz, să am nevoie de timp petrecut în singurătate...
Am zile bune, am zile mohorâte, am momente în care aș plânge, am momente în care mă simt de neînvins. Mai sunt și zile în care mi se pare că am ales drumul greșit, că poate când trebuia să alerg am mers prea încet, că poate la un moment dat am dat prea mult și m-am mulțumit cu prea puțin, că am pierdut ani așteptând o schimbare.

| Robert160 a răspuns:

Sa trăiești cât mai simplu, cu strictul necesar.

| sudenta a răspuns:

-Sa nu te lauzi cu ce ai
- Sa ii ajuti pe ce din jurul tau
-Sa fi politicos
Sa ai anumite principi de viata