| Foxie2 a întrebat:

Ce inseamna "sa-ti traiesti viata?"

13 răspunsuri:
| Plamadeala_Petrea_1999 a răspuns:

Inseamnă să faci lucruri care nici nu doreai nici nu te gîmdeai că o sa le faci să trăiești altfel cum ai trăit mai înainte.

| smecher2002 a răspuns:

Traieste viata= nu irosi timpul.

| User2 a răspuns:

Oare ce poate insemna? laughing inseamna sa te bucuri din plin de ea.

| MenInShadow a răspuns:

Sa faci tot ce-ti doresti, sa nu lasi pe nimeni sa-ti spuna ca ceva e imposibil, sa nu o irosesti prin bautura, curvie si alte dracii de genul, fa ce-ti place, cum iti place, nimeni nu-ti poate interzice nimic, asta inseamna sa-ti traiesti viata.

| Borcan_Ioana_1998 a răspuns:

Sa sari cu parasuta... happy

| soloangel01 a răspuns:

Sa faci ce vrei, asta atata timp cat iti permite legea si varsta.Sa te bucuri de viata. Daca esti copil sa te joci, daca esti adult sa mergi in vacante, sa conduci si alte chestii ce fac adultii laughing

| OOOLEOOO a răspuns:

Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te bucuri de viata,s-o pretuiesti, s-a no irosesti, sa faci ce-ti place si ce doresti, s-a fii deschisa cu tine facand TOT ceea ce-ti doresti, sa-ti realizezi orice vis(EVIDENT tinand cont de *vastra,*situatie materiala si financiara,*sa nu te compromita din punct de vedere moral(PROSTII de genul secte sau mai stiu eu ce),*sa nu ai probleme cu legea!

Sa-ti traiesti viata respectandu-te si respectandu-i pe cei din jur dar traind dupa reguli propii!

| DatMikassa a răspuns:

Totul depinde de perceptia ta.

| Swan39 a răspuns:

Fiecare poate înţelege asta în diferite moduri. Pentru mine înseamnă să profiţi cât mai mult de toate clipele, momentele frumoase, de micile detalii atât de importante şi magice, să lupţi pentru visele, dorinţele, ţelurile tale în viaţă, să simţi din plin tot ce merită simţit astfel, să ajungi la acea pace interioară care, cred eu, e principala cheie spre fericire, să iubeşti (nu doar o persoană - dar şi asta, sunt sigură că e un sentiment înălţător; şi ceva, nu doar pe cineva), să nu treci prin viaţă ca o frunză-n vânt, fără vreo direcţie anume, ci să treci prin ea culegând pe parcurs cât mai multe lucruri valoroase, preţioase, care să te umple de sentimente, emoţii frumoase, magice... etc...

| Dariusuu a răspuns:

Înseamnă să simţi că ''arzi'' că simţi că trăieşti."Viata este ceea ce se intampla atunci cand esti ocupat sa faci alte planuri".
E trist că unii oameni nu-şi dau seama că zi de zi ei supravieţuiesc dar uită să-şi mai trăiască şi viaţa din când în când.

P.S Nu lăsa pe nimeni să te stingă!

| PedoBarbie a răspuns:

Să faci ce vrei cu timpul tău din timpul vieţii.

| eu4you a răspuns:

Sa reusesti sa te bucuri de orice lucru marunt. De toate momentele si clipele frumoase. Sa stii ca atunci cand parasesti lumea, oamenii nu o sa te uite asa de usor.
Cam asta ar fi pe scurt.