| 1Voineoska1 a întrebat:

Ce inseamna telechinezie? raspundeti cu seriozitate! nu vreau raspunsuri gen:"nu stiu!"vreau sa aflu!

Răspuns Câştigător
| Fineness a răspuns:

Telechinezia este o forta necurata, o putere provenita din mintea unui om, cu care poate muta obiecte haotic prin aer, iar atunci cand ea este abuzata, poate provoca pagube dezastruase.Se crede ca telechinezia se mosteneste din familie, este o gena, pe care cercetatorii inca mai cauta sa-o explice.Telechinezia este intalnita in special in cartile si filmele horror.

4 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Abilitatea de a misca obiecte cu puterea mintii.

| RainboyDash a răspuns:

Este abilitatea de a misca obiecte cu ajutorul mintii