| anonim_4396 a întrebat:

Ce o sa se intample cu noi daca stratul de ozon se distruge?

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu, voi fi mort de demult pana atunci...

| Violleta2022 a răspuns:

Gaura de ozon este extrem de rarefiata deasupra Australiei, de foarte multi ani si esti afectat doar daca stai afara, expus la radiatii, fara protectie solara (crema solara sau imbracaminte).
Aici procentajul de cancer de piele este foarte ridicat, fiind 1 persoana din 3 care au cancer de piele.

Pana gaura de ozon se va extinde si asupra Europei, mai dureza vreo 50-100 de ani!

| T0T a răspuns:

Vom muri dacă nu vom fi în stare să prevenim așa ceva prin anumite mijloace.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu se distruge nimic stai bland. Sunt minciuni ca sa accepti cipul.

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Interesanta teorie

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ca tot iti plac filmele mai vezi cate ceva din care sa afli pe ce lume traiesti. Nu mai crede nimic din ce ti se spune la TV, e doar ce vor ei sa-ti spuna, sa afli, ca sa te comporti teleghidat.
https://www.youtube.com/watch?v=zW-ZB6mspqc

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu ma uit la stiri, stiu ca manipuleaza

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Intr-un oarecare fel, daca nu te uiti deloc la stiri esti dezinformat, trebuie sa te uiti in asa fel incat sa stii sa iei informatia. Bine, Antena3 si RTV mi se par cele mai josnice posturi, cel din urma este detinut de Sebi Ghita, iar in toate emisiunile se vorbeste despre Soros si oamenii neobolsevici finantati de el (cei de la USR in ultimul timp), niste prostii cum rar auzi. Apropo, tu cum te informezi? (daca o faci)
P.S: Citeste asta:http://adevarul.ro/......index.html

| vocea a răspuns:

O sa fim distrusi de radiati de la soare, fiindca nu ne va mai proteja nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ne i'a dracu

| Niklauss a răspuns:

Pai cu siguranta nu o sa mai traim, asta ii sigur happy

| Claudiu1905 a răspuns:

Probabil ca o sa ne bronzam un pic

| 7iulie a răspuns:

Murim.

| Duniajunk a răspuns:

Pai razele ultraviolete ar exista pe pământ in cantități foarte mari, ceea ce înseamnă că orice existența de pe planeta, ar dispărea.

| Stefanache_Adi_1992 a răspuns:

In cazul in care stratul de ozon se distruge, oamenii vor fi eradicati, deoarece acel strat are rolul de a opri radiatiile solare.