| LenaELena a întrebat:

Ce parere aveti de moarte? Ce credeti ca se intampla dupa?

Răspuns Câştigător
| shhhs a răspuns:

1)N-am vreo parere despre moarte, nu m-am intalnit cu ea pana acum.
2)E ca inainte sa te nasti, nu vezi nimic, nu simti nimic.Te stingi pur si simplu.

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dupa moarte vine judecata cu privire la modul cum ti-ai trait viata. Apoi vei petrece vesnicia in rai sau iad.

| Thunderstruck a răspuns (pentru EmaS):

Suna a poveste de copii daca o citesti din afara cutiei.

| sara2523 a răspuns (pentru EmaS):

Te contrazic total! daca mori, nimic dn corpul tau nu ramane in viata. ''tarana esti si in tarana te vei intoarce''. daca ar fi fost cum spui tu, versetul ar fi spus:dar sufletul va supravietui...

| EmaS a răspuns (pentru sara2523):

Nu pe mine ma contrazici, ci Cuvantul lui Dumnezeu. Crezi ce vrei tu.

| sara2523 a răspuns (pentru EmaS):

Spune si mie in ce loc din biblie zice ca sufletul supravietuieste mortii corpului?

| Woodenpints91 a răspuns:

De ce trebuie să am o părere despre ceva ce primesc din oficiu? Nu cer moartea, dar vreau nu vreau, am parte de ea. Iar din cauza asta, nu prea pot să-mi fac o părere despre ea, oricare ar fi aia, moartea tot o să vină, iar eu nu pot schimba nimic în privinţa asta.
Ce se întâmplă după ce mori?
Păi, ai parte de o mega-petrecere cum n-ai avut nici la majorat, cu colive multe, lumânări, mâncare, vin...
vin toate cunoştinţele tale să te vadă cum te descompui, în timp ce te duce la cimitir într-o Dacie papuc urmată de un alai de babe semi-bete care falsează veşnica pomenire.
Toată lumea spune că ai fost un om bun, chiar dacă te-ai purtat ca un căcat cu ei.
Te îngroapă. Te colcăie vriermii. Putrezeşti.

| 4b a răspuns:

Tu meri in pamant, iar suflarea de viata mere suswinking

| NOBODY a răspuns:

Păi după ce mori vezi negru.
Logic, nu?

| shhhs a răspuns:

O parere groaznica, mi-as dori sa nu existe. Totusi, nu stiu ce este dupa...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, că a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El să nu piară, ci să aibă viaţa veşnică.
Ioan 3:17-19
JUDECATA:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Vom fi judecati daca l-am urmat pe Isus sau nu.TOT PAMANTUL. Si cei ce L-au urmat si cei ce nu.
2 Corinthians 5:10
Eclesiastul 11:9

Bucură-te, tinere, în tinereţea ta, fii cu inima veselă cât eşti tânăr, umblă pe căile alese de inima ta şi plăcute ochilor tăi; dar să ştii că pentru toate acestea te va chema Dumnezeu la judecată.

| Trybest a răspuns:

Sti cred ca dupa ce mori e ca si cand ai adormit dupa un vis ciudat si complex. Apoi te trezesti intr-un corp de bebelus si pe zi ce trece incepi sa uiti din acel vis.Cine isi mai reaminteste realizeaza ca e posibil sa se fi itamplat o reincarnare, dar nu toata lumea.....Sau, uite iti dau un exemplu real:inainte ca bunica mea sa moara (o pers iubitoare cu un caracter deosebit) a spus ca vede o lumina galbena si niste scari.Noi am crezut ca are halucinatii. Apoi cand a murit candela s-a stins ca si cum cineva a suflat in ea(geamuri inchise, usa la fel), iar ceasul s-a oprit.
E un fenomen ciudat si intr-un fel abia astept sa vad ce se intampla.

| Duucu a răspuns (pentru Trybest):

Corect! Mi-a placut raspunsul tau, ai mare dreptate.