| Karol1877 a întrebat:

Ce parere aveti de urmatorii filosofi : Platon, Russell, Cioran si Noica?
Cu care sa incep si spuneti-mi cateva lucruri despre fiecare.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Platon https://ro.wikipedia.org/wiki/Platon
am vazut ceva documentare despre el

| ColdHeart a răspuns:

Eu il ador pe Cioran. Pur si simplu exprima trista realitate pe care multi prefera sa o ignore. Daca vrei sa stii mai multe despre el iti dau un site. Pe ceilalti nu i-am studiat atat de aproape. Sunt curioasa in legatura cu Noica.

| Karol1877 explică (pentru ColdHeart):

Chiar te rog! Daca ai carti mai usoare sa-mi sugerezi m-as bucura.

| AssoX a răspuns:

Nu pot intelege rostul intrebarii, de ce nu cauti informatii despre fiecare in parte pe wikipedia si apoi stabilesti tu cu care dintre ei esti mai de acord