| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest citat: "all you need to be condemned for all eternity is to be born"

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Are o rezonanţă creştină.

| sabin89 a răspuns:

Mie nu-mi place. E stilul cioranian, pe care eu nu-l agreez; un spirit nociv. Ia gandeste-te cum ar fi fost sa-ti fi zis maica-ta cand aveai si tu vreo sapte, opt ani: "Era mai bine daca nu te-ai fi nascut, ca asa...esti acum condamnat pentru eternitate". happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ SamuraiJeck Data vitoare pune citatul in romana, nu toti stim engleza!
Este un citat frumos, doar daca-l intelegei pe atat cat si adevarat!

| NAT0 a răspuns:

Când mai pui astfel de întrebări, tradu și citatul că nu toți știm engleză.

| anonim_4396 explică (pentru NAT0):

Cum sa nu stii engl in 2017?! tot ce trebuie sa facem ca să fim condamnați pentru eternitate este să ne nastem

| AC4S4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nimeni obligat sa invete limba engleza. Poate vrea sa invete o alta limba (germana, spaniola, franceza, chineza). Francezii sunt foarte nationalisti, daca mergi acolo trebuie sa stii cateva fraze in franceza, nu te duci cu engleza nicidecum. Si mi se pare un lucru bun. Mai nou toata lumea vorbeste romgleza.

| Iulian_Lare_1986 a răspuns:

Te naști din eternitate trăiești pentru cunoașterea eternității și te întorci în eternitate

| tpetsa a răspuns:

Da, cand te nasti esti condamnat. Multi privesc gresit asta. Ar trebui sa ne consideram norocosi ca suntem aici, avem foarte multe de facut, dar suntem limitati de conditiile din exterior, uneori ne limitam si singuri. Imi place sa cred ca viata aici reprezinta abia primul pas.